Ogłoszenia 18.02.2018

I Niedziela Wielkiego Postu – 18.02.2018 r.

1.  W I niedzielę Wielkiego Postu Kościół przypomina nam prawdę, że każdy z nas jest kuszony. Pan Jezus także nie był w swoim ziemskim życiu wolny od pokus. Pokazał nam jednak, jak należy z nimi walczyć

2.  Nabożeństwa pasyjne, w których rozważamy mękę Pańską, przygotowują nas do głębszego przeżywania tajemnicy odkupienia człowieka.
Na nabożeństwo Drogi krzyżowej (z kazaniem pasyjnym podczas Mszy św.) zapraszamy w piątki o godz. 8.30 i 18.00. Dzieci na nabożeństwo Drogi Krzyżowej przychodzą w piątki o godz. 17.00.
Gorzkie żale w każdą niedzielę po Mszy św. o godz.  11.00.

3. W Wielkim Poście w soboty (o godz. 19.00) w naszym dekanacie jest przeprowadzany Kurs Przedmałżeński. Spotkania odbywają się w parafii Św. Marcina w Sierakowicach.

4.   W czwartek (22 lutego) przypada liturgiczne święto katedry św. Piotra.

5.  Za tydzień przypada niedziela Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Z tej racji będziemy zbierać ofiary do puszek dla polskich misjonarzy.

6.  Przypominamy, że w następnym miesiącu sakramentu chrztu św. udzielimy w niedzielę, 11 marca o godz. 11.00.

7. Podobnie jak przed rokiem rozpoczynamy akcję Caritas zbierania jałmużny do papierowych skarbonek. Jednym z głównych celów jałmużny wielkopostnej jest uwrażliwienie ludzi na potrzeby innych. Jałmużna nie jest tylko zwykłym wsparciem okazanym potrzebującemu, ale jest uczynkiem miłosierdzia. Pamiętajmy, że jałmużna nie bierze się z tego co nam zbywa albo czego nie potrzebujemy, lecz jest rezultatem świadomego wyrzeczenia oraz umartwienia i pracy nad sobą. Różni się więc od dobroczynności tym, że ma na względzie nie tylko potrzebującego, lecz także darczyńcę, który przez dawanie jałmużny udoskonala siebie.
Przed rokiem z m.in. z tego funduszu dzieci z naszej parafii pod opieką Zespołu charytatywnego mogły wyjechać do Trójmiasta.
Dzieci są zaproszone do udziału w konkursie „Logo ze skarbonki”. Oddając w kościele w Wielką Sobotę razem ze „święconką” zebrane pieniądze należy włożyć do skarbonki kartę z wypisanym: imieniem, nazwiskiem i parafią.

8. W najbliższą sobotę (24 lutego) Mszą św. o 18.00 rozpoczniemy Parafialne Rekolekcje Wielkopostne, które potrwają do środy włącznie. Nauki będzie głosić O. Dariusz Myszk OFM conv., który również uroczyście wprowadzi do naszej parafii relikwie Św. Maksymiliana Marii Kolbego.
W sobotę na godz. 20.00 zapraszamy młodzież na naukę stanową i Apel Maryjny, szczególnie młodzież przygotowującą się do bierzmowania.
Za tydzień w niedzielę ze względu na rekolekcje Msza św. w Kętrzynie będzie o godz. 13.30.

9. W obliczu tragicznego przedłużania się sytuacji konfliktów w różnych częściach świata, Ojciec Święty Franciszek wezwał cały Kościół, aby 23 lutego br. był dniem modlitwy i postu w intencji pokoju w Demokratycznej Republice  Konga i Sudanie Południowym.

10.  Zapowiedzi przedślubne:

Szymon Paschke - stanu wolnego - Orle Pnie i Małgorzata Stencel - stanu wolnego - Niepoczołowice (II zapowiedź)

Szymon Schmidtke - stanu wolnego - Linia i Magda Buch - stanu wolnego - Rozłazino (II zapowiedź)

11. W piątek odbył się pogrzeb śp. Zofii Choszcz (lat 59) z Lini, ul. Długa  65. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek...