Ogłoszenia 11.02.2018

VI niedziela zwykła – 11.02.2018 r.

Światowy Dzień Chorego

Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu (11 – 17 lutego)

1. Dzisiaj, 11 lutego wspominając Najświętszą Maryję Pannę z Lourdes obchodzimy XXVI Światowy Dzień Chorego. Naszymi modlitwami otaczamy dziś wszystkich chorych i  cierpiących.
Po Mszy św. o godz. 11.00 wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu pomodlimy się w powyższych intencjach.

2. W niedzielę, poniedziałek i we wtorek będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu na wzór dawnego nabożeństwa czterdziestogodzinnego.

·  Niedziela - po Mszy św. o 15.00 do 18.00

·  Poniedziałek - po Mszy św. o 7.00 do 10.00;  po Mszy św. o 18.00 do 21.00

·  Wtorek - po Mszy św. o 7.00 do 10.00; po Mszy św. o 18.00  do 21.00

3. W środę przypada POPIELEC i rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. Msze św. będą: w Lini o godz. 6.30, 17.00 i 18.30; w Niepoczołowicach o godz. 17.00 i w Kętrzynie o godz. 18.30.

Przypominamy, że w Popielec wszystkich katolików od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych !!! (tak jak we wszystkie piątki roku - z wyjątkiem uroczystości liturgicznych). Ponadto – w Popielec i w Wielki Piątek – katolicy pomiędzy 18. a rozpoczęciem 60. roku życia zobowiązani są do postu ścisłego !!! ograniczającego się do jednego posiłku do syta i dwóch lekkich w ciągu dnia.

Przypominamy także, że przez cały Wielki Post obowiązuje zakaz udziału w zabawach.

4. Od środy do niedzieli wraz z całym Kościołem będziemy modlić się o ducha pokuty dla każdego z nas, przeżywając „Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty” (14-18 lutego)

5. Zachęcamy parafian do licznego udziału w nabożeństwach pasyjnych:

a. Droga Krzyżowa - w piątki o godz. 8.30 i o 18.00 - z kazaniem pasyjnym podczas Mszy św.

b. Droga Krzyżowa dla dzieci - w piątki o godz. 17.00 (bez Mszy św.)

c. Gorzkie Żale - w niedziele po Mszy św. o godz. 11.00.

Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

6. W sobotę, 17 lutego w naszym dekanacie rozpocznie się Kurs Przedmałżeński. Spotkania będą się odbywać przez cały Wielki Post – w każdą sobotę o godz. 19.00 - w parafii Św. Marcina w Sierakowicach.

7. Zachęcamy parafian do czytania i nabywania prasy katolickiej. Dzisiaj mamy nowy numer „Pielgrzyma”.

8. Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Pelplińskiej zaprasza małżonków na "Spotkania Małżeńskiej" poświęcone pielegnowaniu więzi małżęńskiej. Odbędą się one w dniach 2-4 marca 2018 r. w Collegium Marianum w Pelplinie.
Informacje i zapisy: Iwona i Krzysztof Dolewa (17.00-20.00), tel. 58 683 80 01; e-mail: zapisy@spotkaniapelplin.pl.
Więcej szczegółów na stronie www.rodzinydiecezjipelplinskiej.pl

9. Zapowiedzi przedślubne:

Szymon Paschke - stanu wolnego - Orle Pnie i Małgorzata Stencel - stanu wolnego - Niepoczołowice (I zapowiedź)

Szymon Schmidtke - stanu wolnego - Linia i Magda Buch - stanu wolnego - Rozłazino (I zapowiedź)