Ogłoszenia 10.12.2017

II niedziela Adwentu – 10.12.2017 r.

Dzień Modlitw i Pomocy Materialnej Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie

Kolekta na rzecz Stolicy Apostolskiej

1. W sobotę (9 grudnia) zakończyły się dwudniowe rekolekcje kerygmatyczne „GPS” dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania z parafii Linia i parafii Strzepcz (kl. VII SP i kl. II Gimnazjum).
    Składamy serdeczne podziękowania: Prowadzącym rekolekcje; Dyrekcji i Pracownikom Szkoły Podstawowej w Lini (szczególnie Paniom Sprzątaczkom i Paniom w kuchni); Nauczycielom, Katechetom (za pomoc i opiekę); Rodzicom (za przywiezienie i odwiezienie dzieci) i Młodzieży (za obecność i zaangażowanie).

2. Roraty w naszej parafii odprawiamy codziennie od poniedziałku do piątku: rano o godz. 6.40 i wieczorem - szczególonie z udziałem dzieci z lampionami o godz. 18.00 (wyjątek w tym tygodniu to środa i piątek o godz. 18.30).

3. W tym tygodniu słuchać będziemy spowiedzi w parafiach dekanatu. Plan spowiedzi jest zapisany pochyłą czcionką w planie intencji Mszalnych.
    Również ze względu na spowiedzi w dekanacie Msze św. wieczorne będą w środę i w  piątek o godz. 18.30.

4. W środę (13 grudnia) pamiętajmy w modlitwach o naszej Ojczyźnie w 36 rocznicę ogłoszenia stanu wojennego.

5. Sobota (16 grudnia) jest dniem spowiedzi św. adwentowej w naszej parafii.
    Msze św. będą rano o godz. 8.30 i wieczorem o godz. 17.00!!! oraz dodatkowa Msza św. w Niepoczołowicach o godz. 15.00.

!!! PLAN SPOWIEDZI PRZEDŚWIĄTECZNEJ !!!
    1. Niepoczołowice - godz. 14.30 – 15.00
    2. Linia - godz. 14.30 – 15.15
    3. Linia - godz. 16.00 – 17.00
    4. Kętrzyno  - godz. 16.15 – 16.35

6. Sakramentu chrztu św. udzielimy w Boże Narodzenie (25 grudnia) o godz. 11.00. Dzieci można  zgłaszać do środy włącznie po wieczornej Mszy św. Dla rodziców chrzestnych spoza parafii prosimy o dostarczenie zaświadczeń od swoich proboszczów.
    Następny termin chrztu zapowiadamy na niedzielę, 21 stycznia o godz. 11.00.

7. Przypomnienia Caritas Parafialnej:
  • Tydzień temu rozpoczęliśmy coroczną akcję Caritas Wigilijne Dzieło Pomocy DzieciomSą jeszcze do nabycia małe świece.
    Ak
    cję można również wspierać wysyłając SMS o treści ŚWIECA pod numer 72052 (koszt 2,46 zł z VAT). ;
  • Rozpoczęliśmy zbiórkę żywności w szkołach i sklepach na terenie parafii na paczki świąteczne. Zbiórka potrwa do 14 grudnia;
  • Spotkanie wigilijne dla samotnych będzie w niedzielę (17 grudnia) po Mszy św.  i nabożeństwie o godz. 15.00 (czyli ok. godz. 16.30) - w GDK w Lini;
  • Zabawa charytatywna – bal karnawałowy ( na sali weselnej u P. Garskich) zaplanowana jest na sobotę 20 stycznia 2018 r. (koszt biletu wstępu: 150 zł od pary – do nabycia u członków Parafialnego Zespołu Caritas)

PRZYPOMNIENIE:
6 stycznia 2018 odbędzie się w naszej parafii V Orszak Trzech Króli. W tym roku ogłaszamy konkurs na najpiękniejsze kartki świąteczne w tematyce: „Święta Rodzina jaką spotkali Trzej Królowej” (kartki proste lub składane w formacie C6 (10x15 cm) wraz z życzeniami na Uroczystość Trzech Króli.
Prace podpisane na osobnej kartce – jako załącznik prosimy przynosić do zakrystii w terminie do III Niedzieli Adwentu (17 grudnia).
Przygotowane kartki zostaną wysłane do wybranych parafian  w Nowym Roku.
Ogłoszenie laureatów i wręczenie nagród nastąpi na koniec Orszaku w Kościele. Przewidziane są cenne Nagrody!!!