Ogłoszenia 26.11.2017

XXXIV niedziela zwykła – 26.11.2017 r.

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

1. Dzisiejsza uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata to ostatni mocny akord roku liturgicznego przed adwentowym wyciszeniem. Do kalendarza liturgicznego została wprowadzona przez papieża Piusa XI w 1925 roku, na zakończenie przypadającego wówczas Roku Jubileuszowego.
    W odnowionej liturgii Kościół obchodzi tę uroczystość w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie

2. Dziś, w niedzielę Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, po Mszy Św. o godz. 11.00 wystawiamy Najświętszy Sakrament i odmówimy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa z Aktem poświęcenia O Jezu najsłodszy. Za udział w tym nabożeństwie możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami

3. Dziś wspomninamy w liturgii św. Jana Berchmansa – Patrona Ministrantów

4. W czwartek (30 listopada) przypada w liturgii święto św. Andrzeja Apostoła.

5. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Spowiedź św. dla poszczególnych grup:
    środa (29 listopada):
          godz. 15.30–16.00 - bierzmowani (kl. VII SP);
          godz. 16.15–17.00 - bierzmowani (kl. II gimnazjum);
    czwartek (30 listopada):
          godz. 16.15–17.00 - kl. IV SP;
          godz. 17.30–18.00 - bierzmowani (kl. III gimnazjum)
    W piątek Msze św. będą w kościołach filialnych o godz. 16.00 (w Niepoczołowice spowiedź od godz. 15.15), a w Lini Msza św. o godz. 18.00.

6. W I sobotę o godz. 8.00 zapraszamy na Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP, potem Msza św. W sobotę także od godz. 9.15 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.

7. Przyszła niedziela (3 grudnia) to I Niedziela Adwentu, która rozpoczyna nowy Rok Kościelny. Od następnego poniedziałku (4 grudnia) rozpoczynamy Roraty. Zachęcamy starszych, aby pomogli dzieciom w przygotowaniu lampionów.
    (Od przyszłej niedzieli zaczynamy również rozprowadzać świece Wigilijnego Dzieła Pomocy).

8. Za tydzień będzie zbierana kolekta inwestycyjna.

9. Spowiedź przedświąteczna (adwentowa) w naszej parafii będzie w sobotę przed III niedzielą Adwentu, czyli 16 grudnia.

10. Sakramentu chrztu św. /…/ udzielimy za tydzień podczas Mszy św. o 11.00. Przypominamy, że następny  termin wyznaczyliśmy  na I święto Bożego Narodzenia na godz. 11.00.

11. 6 lińska drużyna harcerska ogłasza nabór dla dzieci w wieku 7-9 lat, które chcą dołączyć do zuchów, czyli najmłodszych harcerzy.
    Spotkanie odbędzie się we wtorek 28.11.2017 o godz. 18.00 w budynku przy stadionie w Lini.