Ogłoszenia 19.11.2017

XXXIII niedziela zwykła – 19.11.2017 r.

Dzień modlitw w intencji Polonii i Polaków przebywających za granicą

(Kolekta na potrzeby WSD w Pelplinie)

1. Dziś ze Mszą św. o godz. 15.00 odprawimy nabożeństwo „Godziny Miłosierdzia".

2. W poniedziałek zakończymy  odczytywanie zdrowasiek (wypominek jednorazowaych).

3. We wtorek (21 listopada) we wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny modlić się będziemy za Wspólnoty Życia Konsekrowanego – klauzurowe.

4. W czwartek o godz. 17.00 będzie dodatkowa Msza św. w Niepoczołowicach, a  piątek o godz. 17.00 będzie dodatkowa  Msza św. w Kętrzynie.

5. W środę (22 listopada), we wspomnienie św. Cecylii modlimy się za organistów, muzyków, kantorów, psałterzystów oraz chóry kościelne i schole.

6. W czwartek (23 listopada) o godz. 16.15 w kościele parafialnym odbędzie się spotkanie dla młodzieży klas III gimnazjum, przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania.

7. Przyszłą niedzielę – ostatnią roku liturgicznego – przeżywać będziemy jako Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy św. o godz. 11.00 odmówimy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa z Aktem poświęcenia: O Jezu Najsłodszy…

8. Sakramentu chrztu św. udzielimy dzieciom w niedzielę, 10 grudnia. Jeżeli są chętni na ten termin prosimy o zgłoszenia w tym tygodniu do środy. Następny termin przewidujemy na I święto Bożego Narodzenia  o godz. 11.00.

9. Spowiedź adwentowa w naszej parafii będzie w sobotę przed III niedzielą Adwentu, czyli 16 grudnia.

10. Zachęcamy parafian do czytania i nabywania prasy katolickiej, dzisiaj jest do odebrania nowy numer „Pielgrzyma”.

11. W związku ze zbliżającą się uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP rodziców uczniów klasy III SP, przygotowujących się do I Komunii św. prosimy, aby zaopatrzyli swoje dzieci w medaliki, które poświęcimy 8 grudnia.

12. Słowo Biskupa Pelplińskiego w związku z nominacją Ks. Biskupa pomocniczego Wiesława Śmigla na Biskupa Toruńskiego.