Ogłoszenia 12.11.2017

XXXII niedziela zwykła – 12.11.2017 r.

IX Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym

pod hasłem „Ocalmy chrześcijan na Bliskim Wschodzie”

(zbiórka do puszek na rzecz Kościoła Prześladowanego)

1. W miniony czwartek o 10.00 rozpoczęła się wizytacja kanoniczna naszej parafii, którą przeprowadził ks. Bp Ryszard Kasyna – Biskup Pelpliński. Serdeczne podziękowania składamy wszystkim, którzy włączyli się w godne przeżycie tego wydarzenia, które powtarza się co 5 lat.  W kolejności wydarzeń dziękujemy:

· Społeczności szkolnej i władzom samorządowym z Wójtem Gminy na czele - za podjęcie dostojnego gościa w SP i Gimnazjum w Lini;

· Parafianom, którzy licznie się zebrali na cmentarzu parafialnym na modlitwie za zmarłych, a szczególnie najmłodszym dzieciom z przedszkola; dziękujemy za troskę o wygląd cmentarza i grobów swoich bliskich;

· Pani Małgorzacie Kunc z rodziną, którzy podjęli ks. Biskupa w swoim domu

· Parafianom z Niepoczołowicz za przygotowanie i udekorowanie kościoła NMP Różańcowej i Społeczności szkolnej za spotkanie w kościele i w szkole. Dzieciom i nauczycielom za słowa przywitania

· Słowa wdzięczności kierujemy do radnych parafialnych obu rad -  za wspólnotę stołu podczas obiadu

· Parafianom z Kętrzynaza przygotowanie kościoła, dzieciom za słowa przywitania, a wszystkim przybyłym za obecność i modlitwę

· Panu Organiście z Małżonką, Prezesowi chóru „Pięciolinia”, Katechetom, Doradcom Życia Rodzinnego, Członkom PZ Caritas, przedstawicielom Kręgu Rodzin KD i Grupy Modlitewnej, Gospodyni /…/, Szefowej Stowarzyszenia „Bądźmy Razem” za spotkanie przy stole w plebanii i wspólną modlitwę Kościoła - Nieszpory

· Rodzinie Państwa Natalii i Kazimierza z dziećmi z Niepoczołowic, służbie liturgicznej ołtarza (ministrantom) i młodzieży, Chórowi „Pięciolinia”, scholii parafialnej „Boże Łapki”, Paniom, które we wtorek i środę sprzątały kościół w Lini, i za dekoracje kościoła; Panu fotografowi za udokumentowanie wizytacji (zdjęcia i filmy)

· Strażakom za kierowanie ruchem i troskę o bezpieczeństwo

· Paniom pomagającym przy stolew plebanii - za „posługę Marty”

· Wszystkim Parafianomza wspólnotę modlitwy, troskę o wizerunek parafii, poświęcony czas i środki składamy serdeczne BÓG ZAPŁAĆ!

2. W tym tygodniu Msze święte będą od poniedziałku do piątku o godz. 17.00 i 18.00. Zdrowaśki za zmarłych będziemy odmawiali w tym tygodniu po Mszach św. (w środę tylko po 18.00).

3. We wtorek o godz. 17.00 będzie dodatkowa Msza św. w Niepoczołowicach.

4. Za tydzień podczas Mszy św. o godz. 11.00 udzielimy sakramentu chrztu św. Nauka dla rodziców i chrzestnych będzie w piątek po Mszy św. o godz. 18.00.

5. W przyszłą niedzielę, z racji 3 niedzieli miesiąca w łączności ze Mszą św. o godz. 15.00 odprawimy nabożeństwo „Godziny Miłosierdzia”. Za tydzień będzie zbierana także kolekta na potrzeby WSD w Pelplinie.

6. Są do nabycia Kalendarze Diecezjalne na rok 2018 - z Sanktuariami Maryjnymi Diecezji: duże - 10 zł; małe - 5 zł. Jest także do nabycia Książka "Tuże przed świtem. Syria. Kroniki czasu wojny i nadziei z Aleppo" - 25 zł

7. W piątek odbył się pogrzeb śp.  Mieczysława Goldszmidt (lat 53) z Lini z ul. Polnej. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

8. W dniu wczorajszym (w sobotę, 11 listopada w południe) Ojciec Święty Franciszek mianował dotychczasowego biskupa pomocniczego Diecezji Pelplińskiej dra hab. Wiesława Śmigla Biskupem Diecezjalnym Toruńskim. Księdza Biskupa Nominata ogarnijmy modlitwą, prosząc dobrego Boga o potrzebne łaski i błogosławieństwo w prowadzeniu wspólnoty diecezji toruńskiej ku świętości.