Ogłoszenia 29.10.2017

XXX niedziela zwykła – 30.10.2017 r.

1. Obchodzimy dzisiaj uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Własnego. Dziękujmy Bogu, za naszą świątynie, w której możemy się modlić, przyjmować sakramenty św. i składać Bogu Najświętszą Ofiarę. W modlitwie pamiętamy o wszystkich dobrodziejach, fundatorach i budowniczych naszej świątyni

2. Przed nami ostatnie dni października. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej: w Lini - w poniedziałek i we wtorek po Mszy św. o godz. 18.00 (różaniec poprowadzi Grupa Modlitewna).
    Dzieci zapraszamy w poniedziałek i wtorek - tym razem wyjątkowo na godz.
    15.30 !!!

3. Spowiedź św. przed uoczystością Wszystkich Świętych:

Poniedziałek (30 października):
          godz. 16.00 – kandydaci do bierzmowania (kl. VII SP)
          godz. 17.30 – kandydaci do bierzmowani (kl. II gimnazjum)
    Wtorek  (31 października)
          godz. 16.00 – dzieci (kl. IV SP i pozostałe)
          godz. 17.30 – kandydaci do bierzmowania (kl. III gimnazjum)

4. W poniedziałek o godz. 19.00 będzie dodatkowa Msza św. w Kętrzynie, we wtorek o godz. 19.00 w Niepoczołowicach – z możliwością przystąpienia do sakramentu pokuty.

5. W środę, 1 listopada przypada Uroczystość Wszystkich Świętych Msze św. odprawimy według porządku niedzielnego.
    Około godz. 12.00 udamy się w procesji na cmentarz parafialny z modlitwami za naszych zmarłych.

6. W czwartek, 2 listopada obchodzimy wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny) – Msze św. będą w Lini o godz. 6.45, godz. 8.30, godz. 17.00 i godz. 18.30.
    W Niepoczołowicach Msza św. będzie o godz. 17.00, a w Kętrzynie o 18.30.

7. Od południa w Uroczystość Wszystkich Świętych (1 listopada) i przez cały Dzień Zaduszny (2 listopada) - w każdym kościele oraz kaplicy publicznej i półpublicznej za nawiedzenie można uzyskać odpust zupełny za zmarłych.
    Nadto odpust zupełny można zyskać w dniach 1 – 8 XI (codziennie jeden raz) za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie – choćby tylko w sposób duchowy – jakiejkolwiek modlitwy za zmarłych.

8. Wypominki za zmarłych będziemy odmawiali w dni powszednie tylko w kościele w Lini (począwszy od wieczornej Mszy św. w sobotę). Wszystkie kartki będą odczytane trzy razy.
    Wypominki jednorazowe można zostawiać w zakrystii i u P. Organisty, a
    wypominki roczne prosimy zgłaszać bezpośrednio do księży

9. W tym tygodniu przypadają miesięczne dni eucharystyczne

10. W I czwartek (2 listopada) po Mszy św. o godz. 18.30 będzie comiesięczna Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00. Będziemy modlić się o nowe, liczne i święte powołania do kapłaństwa, zycia zakonnego i misyjnego

11. W I piątek (3 listopada) uwielbimy Najświętsze Serce Pana Jezusa. Msza św. w Lini będzie o godz. 18.00, a w kościołach filialnych (w Kętrzynie i Niepoczołowicach) o godz. 16.30.

12. W I sobotę (4 listopada) o godz. 8.00 zapraszamy do wspólnego śpiewu Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP. Po Mszy św. o godz. 8.30 będzie nabozeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi.

13. W I sobotę od godz. 9.15 odwiedzimy chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną.

14. Od przyszłej niedzieli (5 listopada) zawsze po Mszy św. o godz. 11.00 będzie obrzęd błogosławieństwa dzieci.

15. Za tydzień w niedziele zbierana kolekta przeznaczona będzie na cele inwestycyjne naszej parafii. Polecamy ją ofiarności parafian.

16. Sakramentu chrztu św. udzielimy w niedzielę , 19 listopada o godz. 11.00.

17. Harcerze działający przy GDK w Lini będą w uroczystość Wszystkich Świętych zbierać datki do puszek na zakup zniczy i możliwość prowadzenia opieki nad obeliskiem i pomnikiem ofiar II wojny światowej w Lini, Strzepczu i Pobłociu.