Ogłoszenia 22.10.2017

XXIX niedziela zwykła – 22.10.2017 r.

1. Dzisiejsza niedziela to Niedziela Misyjna przeżywana pod hasłem: „Idźcie i głoście”. Rozpoczyna ona Tydzień Misyjny w Kościele. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Wielkie dzieło misyjne wspieramy na różne sposoby - dzisiaj kolekta przeznaczona na cele misyjne. Serdeczne Bóg zapłać.

2. Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych, które odprawiamy każdego dnia w łączności z /ostatnią/ wieczorną Mszą św., w sobotę po rannej Mszy św., a w niedzielę po sumie o godz. 11.00. Różaniec dla dzieci będzie w tygodniu o godz. 16.00.

3. We wtorek o godz. 18.00 będzie dodatkowa Msza św. w Kętrzynie.

4. W piątek, 27 października przypada V rocznica nominacji biskupa pelplińskiego Ryszarda Kasyny, którego Bóg niech zachowa po najdłuższe lata. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwach za naszego Ks. Biskupa.

5. W sobotę, 28 października przypada w liturgii święto świętych Szymona i Judy Tadeusza, Apostołów.

6. W przyszłą niedzielę - ostatnią października - obchodzić będziemy jako uroczystość  Rocznicę poświęcenia własnego Kościoła.

7. Za tydzień w niedzielę o godz. 15.00 zapraszamy także młodzież klas VII SP i klasy II gimnazjum na Mszę św., podczas której złożą oni przyrzeczenia i deklaracje przystąpienia do formacji przed bierzmowaniem.

8. W związku ze zbliżającymi się uroczystościami Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania – pół godziny przed każdą Mszą świętą. W tym roku Uroczystość Wszystkich Świętych przypada w środę. Układ nabożeństw będzie tak jak w każdą niedzielę. Procesja na cmentarz będzie po Mszy św. o godz. 11.00 - czyli ok. godz. 12.00.

9. Wypominki jednorazowe można zostawiać w zakrystii i u p. Organisty, a wypominki roczne prosimy zgłaszać bezpośrednio do księży. Kartki na wypominki są dostępne w zakrystii i u ministrantów.

10. Od początku roku trwa wizytacja biskupia w dekanacie sierakowickim.  W naszej parafii Ksiądz Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna będzie w czwartek – 9 listopada. Program dnia wizytacji jest dostępny tutaj. Zachęcamy parafian do czynnego udziału w przygotowaniach, zwłaszcza w miejscach, które Ksiądz Biskup odwiedzi.

11. Zmarł nasz najstarszy parafianin śp.  Klemens Młyński (lat 100) z ul. Klubowej. Różaniec za zmarłego będzie odmawiany w kościele: sobota (po Mszy św. o godz. 18.00); niedziela (po Mszy św. o godz. 15.00), w poniedziałek i wtorek (o godz. 19.15).
    Pogrzeb odbędzie się w środę - o godz. 10.00 będzie różaniec (w kościele); o godz. 10.30 - poświęcenie ciała, a następnie Msza św. pogrzebowa. Wieczny odpoczynek...

12. Zachęcamy parafian do czytania i nabywania prasy katolickiej. Dziś mamy nowy numer "Pielgrzyma"