Ogłoszenia 01.10.2017

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

XXVI niedziela zwykła – 1.10.2017 r.

1. Z dniem dzisiejszym rozpoczynamy miesiąc październik. Gorąco zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej w kościele parafialnym i w kościołach filialnych, a także w swoich domach rodzinnych.
    Różaniec parafialny w Lini odmawiany będzie w dni powszednie w łączności z wieczorną /ostatnią/ Mszą św. W niedziele różaniec będzie po Sumie Parafialnej.
    Dzieci w tym tygodniu zapraszamy na modlitwę różańcową - od poniedziałku do czwartku na godz. 16.00.

2. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne - I Czwartek, I piątek i I sobota miesiąca . Spowiedzi św. będziemy słuchać wg planu:
    środa (16.15-17.00) - młodzież kl. 7 SP i II kl. Gimnazjum
    czwartek (16.15-17.00) - młodzież kl. III Gimnazjum
    piątek (17.00-18.00) - dzieci kl. 4 SP i pozostali

3. W I czwartek różaniec będzie połączony z Adoracją Najświętszego Sakramentu do godz. 19.30. Bedziemy modlić się w intecnji powołań do służby Bożej w Kościele.
    W czwartek (5 października) przypada także wspomnienie św. Faustyny - z tej racji po adoracji będzie możliwość uczczenia jej relikwii.

4. W I piątek Msze św. będą w kościołach filialnych o godz. 16.00, a w Lini  o godz. 7.00 i  o godz. 18.00. Piątkowy różaniec zakończymy litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa i aktem oddania

5. W I sobotę przypada wspomnienie NMP Różańcowej. To także dzień odpustu w Niepoczołowicach. Zapraszamy na Sumę odpustowę na godz. 14.00, którą odprawi i słowo Boże wygłosi Ks. Kan. Bronisław Dawicki  – z Torunia.
    Msza św. w  Lini będzie o godz. 8.30 ze spotkaniem dla rodziców i dzieci kl. III z Lini i Kętrzyna, z poświęceniem różańców (cena 10 zł). W Niepoczołowicach dzieci kl. III zapraszamy na Mszę św. z poświęceniem różańców na godz. 14.00.

6. W sobotę jak co miesiąc zapraszamy do odśpiewania godzinek ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP o godz. 8.00.

7. W I sobotę odwiedzimy chorych  z posługą sakramentalną - od godz. 9.30

8. W sobotę, 7 października, diecezja pelplińska włącza się także w ogólnopolską akcję modlitewną „Różaniec do granic”. Wydarzenie rozpocznie się konferencja o godzinie 10.30 w siedmiu kościołach stacyjnych.
    Nasza parafia zgłosiła się do kościoła  św. Jakuba w Łebie – są jeszcze wolne miejsca (koszt 10 zł). Wyjazd w sobotę rano o godz. 9.00 z placu sprzed remizy.
    Należy zabrać ze sobą: prowiant i napoje (termosy z kawą lub herbatą); krzesełko turystyczne; ciepłe ubranie (różaniec będzie odbywał się od 14:00 do 16:00 na plaży); możliwość zabrania flag Polski; radio przenośne, telefon komórkowy z możliwością odbioru programu radiowego; kurtkę przeciwdeszczową, parasol

9. W sobotę 7 października o godz. 19.00 w parafii św. Marcina w Sierakowicach rozpocznie się kurs przedmałżeński

10. W przyszłą niedzielę już po raz 17. będziemy w całym kraju obchodzić Dzień Papieski. To wspaniała okazja, aby zagłębić się w nauczanie naszego wielkiego Rodaka – Świętego Jana Pawła II. Chcemy również złożyć swoją „cegiełkę” w budowę żywego pomnika Jana Pawła II dzieło Fundacja Nowego Tysiąclecia, która materialnie wspierając zdolną, lecz ubogą młodzież pochodzącą ze wsi i małych miasteczek.
    Wolontariusze będą zbierać ofiary przy drzwiach kościołów do specjalnych puszek.
    Szkoła Podstawowa w Lini i Gimnazjaliści z Gronem Pedagogicznym zapraszają  na Dzień Papieski w szkole po Mszy św. od godz. 16.00 do godz. 18.30.

11. Za tydzień podczas Mszy św. o godz. 15.00 udzielimy sakramentu chrztu św. Nauka dla rodziców i chrzestnych będzie w piątek po wieczornej Mszy św. Następny termin chrztu zapowiadamy na niedzielę, 22 października o godz. 11.00.

12. We wrześniu zostały wymienione drzwi wejściowe do kościoła filialnego w Niepoczołowicach. Fundatorom – Rodzinom składamy serdeczne podziękowania – Bóg zapłać!

13. Schola "Boże łapki" zaprasza chętne dzieci i młodzież, które śpiewem chcą chwalić Pana Boga. Spotkanie odbędzie się w sobotę o godz. 10.00. Zapraszamy

14. Skaładamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary, które złożyliśmy dziś na inwestycje w naszej parafii.