Ogłoszenia 17.09.2017

XXIV niedziela zwykła – 17.09.2017 r.

1. Dzisiaj w niedzielę, 17 września przypada  78 rocznica napaści Związku Sowieckiego na Polskę - pamiętajmy w modlitwach o Polakach prześladowanych, zesłanych i pomordowanych na Wschodzie.

2. W dzisiejszą niedzielę, 17 września w Lubaniu o godz. 11.00 będzie sprawowana uroczysta Msza św. dziękczynna za tegoroczne plony pod przewodnictwem Ks. Biskupa Diecezjalnego Ryszarda Kasyny  - Dożynki Diecezjalne

3. W poniedziałek, 18 września przypada święto Św. Stanisława Kostki – patrona Polski i polskiej młodzieży. Młodzież zapraszamy do wspólnej modlitwy  o godz. 18.00

4. We wtorek o 17.00 będzie dodatkowa Msza św. w Kętrzynie

5. W czwartek, 21 września przypada w liturgii święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty

6. W sobotę o godz. 10.00 odbędzie się zbiórka ministrantów – w kościele, potem przejście na Orlik (piłka nożna). Zapraszamy także chętnych chłopców, którzy chcieliby wstąpić w szeregi ministrantów naszej parafii

7. Za tydzień podczas Mszy św. o godz. 11.00 udzielimy sakramentu chrztu św. Nauka dla rodziców i chrzestnych będzie w piątek po wieczornej Mszy św.

8. W środę odbył się pogrzeb śp. Moniki Szwaba (lat  89) z Kobylasza.  Dobry Jezu, a nasz Panie...

9. W imieniu Diecezjalnego moderatora Żywego Różańca - po Mszach św. zapraszamy Zelatorki / Zelatorów Żywego Różańca po odbiór zaproszeń dla swojej róży, w sposób szczególny na peregrynację figury Matki Bożej Fatimskiej, w Sierakowicach – par. św. Jana Chrzciciela (29-30 września)  i „Różaniec bez granic” (7 października)

10. W związku ze skutkami nawałnicy, która miała miejsce w nocy z 11 na 12 sierpnia br., Wojewoda Pomorski, pan Dariusz Drelich, przypomina, że Rząd RP wprowadził uproszczone procedury związane z odbudową i remontem zniszczonych budynków oraz informuje o możliwości uzyskania odszkodowań   i zasiłków dla dzieci z rodzin poszkodowanych.