Ogłoszenia 6.12.2015

II niedziela Adwentu – 6.12.2015 r.

Dzień Modlitw i Pomocy Materialnej Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie

1. We wtorek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to dzień modlitw w intencji Młodzieży Żeńskiej i jej posłannictwa w Kościele i świecie. Jak niegdyś zachęcamy do udziału we Mszy św. i do zachowania świątecznego charakteru tego dnia w swoich domach – nie z obowiązku lecz z potrzeby serca. Msze św. będą w Lini o 6.40 i 18.00, a w kościołach filialnych o 16.30. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. zapraszamy na Mszę św. i poświęcenie medalików na godz. 18.00. Parafia Gowidlino zaprasza na swój doroczny odpust na godzinę 11.00.

2. W nadchodzącym tygodniu rozpoczynają się spowiedzi adwentowe w dekanacie. Plan spowiedzi jest zawarty w intencjach mszalnych.

3. Przypominamy, że spowiedź św. adwentowa w naszej parafii będzie w sobotę 19 grudnia.

4. Jest do odebrania nowy nr „Pielgrzyma”, „Mały Pielgrzym”

5. Zapowiedzi:

Arkadiusz Gronowski           st. wolny        Niepoczołowice

Elżbieta Treder                    st. wolny        Bukowina                 (I)

Daniel Klejna                     kawaler          Linia

Karolina Klewer                 panna              Linia              (I)

6. W środę odbył się pogrzeb śp. + Bernarda Milewczyk l.84, zam. Niepoczołowice 52. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

7. Peregrynacja symboli ŚDM 16 XII Sierakowice Parafia Św. Marcina. Obowiązkowo udaje się młodzież przygotowująca się do bierzmowania, inni chętni proszeni są, aby zgłaszać swoją chęć wyjazdu do księży. Przywitanie symboli będzie o 19.45. Adoracja będzie w godzinach 21.00 – 22.30.

8. Dziękujemy Harcerzom za uporządkowanie grobów kapłanów i terenu wokół kościoła.

Ogłoszenia Grupy Charytatywnej:

• Za dwa tygodnie, w niedzielę 20 grudnia o godz. 16.00 w Sali GDK odbędzie się spotkanie WIGILIJNE. W imieniu Grupy Charytatywnej zapraszamy wszystkie osoby samotne i tych którzy akurat w najbliższe święta będą sami. (…)

• Jak co roku ogłaszamy akcję zbierania produktów żywnościowych w szkołach i w sklepach spożywczych z terenu naszej parafii. Zbiórka trwać będzie od 7 – 17.XII . Liczymy na Waszą ofiarność.

• Piąty Bal Charytatywny odbędzie się 9 stycznia w sali u P. Garskich. Dochód z balu będzie przeznaczony na zakup opału i leczenie dla najuboższych.

• Zachęcamy do nabywania świec w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom