Ogłoszenia 27.08.2017

XXI niedziela zwykła – 27.08.2017 r.

1. W miniony piątek w Polsce (w świecie 26 VIII) przypadało  liturgiczne wspomnienie św. Marii Baouardy, znanej także jako św. Maria od Jezusa Ukrzyżowanego, również jako Mała Arabka, Maleńka Nic, właśc. Miriam Baouardy (ur. 5 stycznia 1846 w I'billinie, zm. 26 sierpnia 1878 w Betlejem) – palestyńska karmelitanka, mistyczka i stygmatyczka, święta Kościoła Katolickiego. Od roku Relikwie tej świętej znajdują się w naszym kościele parafialnym /od czasu pielgrzymki nauczycieli do Ziemi Świętej/.
    Dzisiaj /niedziela/ po Mszy św. o godz. 15.00 będzie nabożeństwo ku czci tej świętej i uczczenie jej relikwii.
    Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich, a szczególnie pielgrzymów, którzy uczestniczyli we wspomnianej pielgrzymce.

2. W tygodniu od poniedziałku do czwartku Msze św. w Lini będą o godz. 17.00 i 18.00.

3. We wtorek na godz. 19.00 zapraszamy na spotkanie w plebanii - radnych rad ekonomicznej i duszpasterskiej.

4. W tym tygodniu przypadają miesięczne dni eucharystyczne. Przypominamy uczniom klas IV o odbiorze książeczek „Pierwsze Piątki Miesiąca”.
  5. W piątek (1 września) Msze św. będą w Lini o godz. 9.00 i 18.00, a w kościołach filialnych o godz. 16.00
    Spowiedź dla dzieci i młodzieży z okazji  zbliżającego się Nowego Roku Szkolnego i Katechetycznego oraz I Piątku - będzie w piątek od godz. 8.15 do 9.00. Po południu od godz. 16.45 do 17.30 dla dzieci i młodzieży z Lini, a od godz. 17.30 do 18.00 dla dojeżdżających (Zakrzewo, Kobylasz, Potęgowo, Igrzeczna i wszystkie wybudowania). Podpisy w książeczkach  „I piątkowych” będą po Mszy św.

6. Zachęcamy parafian do czytania i nabywania prasy katolickiej. Jest do odebrania nowy numer „Pielgrzyma”. Jest także „Mały Pielgrzym” dla dzieci.

7. Przed tygodniem na pomoc poszkodowanym w wichurze zebraliśmy 7833,- zł. Bóg zapłać! Za zgodą Caritas Diecezjalnej pieniądze te zostaną w naszej parafii na pomoc doraźną dla naszych parafian.

8. Za tydzień będzie zbierana kolekta inwestycyjna. Polecamy ją ofiarności parafian.

9. W poniedziałek (4 września) rozpoczynamy Nowy Rok Szkolny 2017/2018

10. Dzisiaj Msza św. o godz. 11.00 z Sakramentem Chrztu św. Nastepny termin chrztu to niedziela (24 września).

11. Z naszej wspólnoty parafialnej zmarła śp. Władysława Pipka (lat 94) z Zakrzewa. Pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 10.00 w kościele parafialnym. Wcześniej o godz. 9.30 obrzęd poświecenia ciała zmarłej w kaplicy na cmentarzu. Różaniec za zmarłą będzie w domu – Zakrzewo 4. Wieczny odpoczynek racz jej, dać Panie…

12. Harcerskie podziękowanie:
    W imieniu harcerek, harcerzy i instruktorów ZHP Szczepu im. Żołnierzy Niezłomnych, dziękuję za okazaną szczodrość i dobroć, na jaką zawsze można liczyć w Gminie Linia. Po raz kolejny wspólnie udowodniliśmy, że służba harcerska jest potrzebna i ma sens. Harcerze – poprzez wolontariat – stworzyli możliwość solidarnej pomocy dla mieszkańców, którzy ucierpieli od niszczycielskiego, huraganowego wiatru. Zebrane rzeczy zostały zawiezione samochodem ciężarowym, użyczonym przez jednostkę wojskową z Wejherowa oraz dwoma busami – wszystkie wypełnione po sam dach – i przekazane protokolarnie sołtysowi wsi rytel. Nasze poczyniania – krok po kroku – można śledzić na Facebooku na stronie Szczep Luzino. Dziękuję wszystkim darczyńcom, tym najmniejszym i tym trochę starszym, sklepom, firmom i instytucjom, które nas wspomagały.
    Z harcerskim pozdrowieniem CZUWAJMY – podharcmistrz Krzysztof Bober.

13. Gminny Dom Kultury w Lini oraz 6 Lińska Drużyna Starszo-Harcerska im. V Wileńskiej Brygady AK serdecznie zapraszają 1 września 2017 r. na obchody 78. Rocznicy Wybuchu II Wojny Światowej. Zbiórka o godz. 4.45 przy Obelisku Ofiar Marszu Śmierci w Lini

14. Przypominamy, że można się zapisywać na Franciszkańską Pieszą Pielgrzymkę do Sianowa. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w Lęborku - 5 września o godz. 19.00.

15. Za tydzień w niedzielę (3 września) zapraszamy serdecznie na Dożynki Gminne, które odbędą się w Strzepczu. O godz. 13.00 uroczysta Msza św. dziękczynna za tegoroczne plony w kościele parafialnym w Strzepczu z poświęceniem koron żniwnych. Po Mszy św. dalsze świętowanie tegorocznych dożynek. Szczegóły na plakacie.

16. Trwają zapisy do żłobka – więcej na www.zlobeklinia.pl .