Ogłoszenia 13.08.2017

XIX niedziela zwykła – 13.08.2017 r.

Dzisiaj /liturgia niedziela/ o 19.00 odprawimy nabożeństwo fatimskie

– o błogosławieństwo dla rolników i obfite tegoroczne plony.

1. W nadchodzącym tygodniu Msze św. będą o 17.00 i 18.00.

2. We wtorek przypada w Kościele uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, w polskiej tradycji nazwaną Świętej Matki Bożej Zielnej. Jest to święto nakazane, w które jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii. Msze św. będą jak w niedzielę. Podczas wszystkich Mszy św. przed południem odbędzie się obrzęd błogosławieństwa kłosów, zbóż, ziół i kwiatów.

3. W środę o 18.00 będzie Msza św. dziękczynna ks. wikariusza za 5 lat posługi w parafii Linia, który z dniem 20 sierpnia odchodzi do parafii w Pinczynie.

4. W piątek będzie dodatkowa Msza św. o godz. 8.00.

5. Czasopisma katolickie: „Pielgrzym”.

6. Sakramentu chrztu św. udzielimy w niedzielę 27 sierpnia podczas Mszy św. o 11.00. dzieci do sakramentu prosimy zgłaszać w tym tygodniu w poniedziałek, w środę lub w czwartek po Mszach św.

7. Za tydzień o 15.00 zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia.

8. Zmarł + Franciszek Mach l. 78 Linia, ul. Krótka 1. Pogrzeb odbył się w miniona sobotę.

Zmarł + Gerard  Potrykus l. 73 Linia, ul. Turystyczna 20. Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o 10.00 /poświecenie w kaplicy na cmentarzu o 9.30/. Różaniec w kościele dziś po Mszy św. o 15.00.

• Zakończyła się I tura rekrutacji do Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie. Wakacje są dla wielu młodych ludzi czasem podejmowania ważnych decyzji, dlatego też Seminarium przeprowadza II turę naboru dla wszystkich, którzy chcą służyć Bogu i ludziom w Chrystusowym kapłaństwie. Do 16 września br. w Pelplinie przeprowadzane są wstępne rozmowy kwalifikacyjne dla zgłaszających się w późniejszym terminie, na które należy się umówić wcześniej. Wszystkie niezbędne informacje znajdują się na stronie Wyższego Seminarium Duchownym w Pelplinie.
  • Franciszkanie z Lęborka zapraszają na 25 Pieszą Pielgrzymkę z Lęborka do Sianowa. Wymarsz nastąpi 9 września godz. 7.00 spod Sanktuarium. Powrót tego samego dnia w godzinach wieczornych. Koszt uczestnictwa 5 zł. Zapisy w zakrystii i w kancelarii. Spotkanie organizacyjne odbędzie się 5 września we wtorek o 19.00 w domu parafialnym.
  • Żłobek „Promyczek” w Lini prowadzi zapisy dzieci w wieku od 20 tygodnia do 3 roku życia na rok szkolny 2017/2018. Zapisy trwają przez cały rok do wyczerpania miejsc. Bliższych informacji udziela pani dyrektor i można sprawdzić na stronie internetowej www.zlobeklinia.pl