Ogłoszenia 16.07.2017

XV niedziela zwykła – 16.07.2017 r.

1. Pamiętajmy o właściwym wykorzystaniu podarowanego nam czasu wakacji. To nie jest czas wolny od przykazań Bożych i kościelnych. Niech sprzyja pogłębieniu naszych relacji z Panem Bogiem, umocnieniu wiary, nawróceniu. Temu właśnie służy każda niedzielna Eucharystia. Nie rezygnujmy z tego najcenniejszego spotkania z Panem Jezusem, tak łatwo tłumacząc to wakacjami, oddaleniem świątyni. Wierzyć w Chrystusa – to znaczy być Jego świadkiem wobec bliźnich i świata. Obliguje nas do tego sam Zbawiciel: „Idźcie i głoście”!

2. Czas urlopów, wakacji wykorzystajmy na pogłębienie naszej wiedzy religijnej przez lekturę prasy katolickiej, dobrych książek wyjaśniających prawdy wiary czy też oglądanie wartościowych programów telewizyjnych. Skorzystajmy choćby z tego, co dostępne jest w naszej parafii. Interesujmy się tym, co dzieje się w życiu Kościoła nie tylko w naszej parafialnej wspólnocie czy diecezji, ale także w Kościele powszechnym. Mądrze korzystajmy ze środków, jakie daje nam współczesna technika, aby pogłębiać naszą świadomość przynależności do Chrystusowego Kościoła. Jest więc do nabycia nowy „Pielgrzyma”.

3. W tym tygodniu Msze św. w Lini będą o 17.00 i 18.00. Nie zapominajmy też o codziennej modlitwie i udziale w nabożeństwach, które celebrujemy w naszym kościele w ciągu tygodnia: w środy nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18,00. Jeśli nie mamy możliwości przybycia do kościoła na Mszę Świętą, to celebrujmy te nabożeństwa prywatnie lub we wspólnocie rodzinnej czy sąsiedzkiej.

4. W czas wakacji w Polsce wpisuje się ruch pielgrzymkowy. W niektórych diecezjach trwają stosowne przygotowania do podjęcia drogi przez pątników. Cały nasz kraj opleciony jest sanktuariami i miejscami pielgrzymkowymi – szczególnej Bożej obecności. Warto zastanowić się, czy nie podjąć takiej formy w ożywieniu osobistego życia religijnego. Chrześcijanin jest człowiekiem pielgrzymującym. Ziemia jest pewnym i ważnym etapem jego wędrówki. Pamiętajmy jednak, że nasza ostateczna ojczyzna jest w niebie.

5. W sobotę przypada liturgiczne święto (od 2016 r.) Św. Marii Magdaleny. Parafia Strzepcz zaprasza na sumę odpustową w niedzielę o 11.30.

6. W przeszłą niedziele podczas mszy św. o 11.00 udzielimy sakramentu chrztu św. Nauka dla rodziców i chrzestnych ze względu na spowiedź w Strzepczu będzie w wyjątkowo w sobotę po wieczornej Mszy św.  Następny termin chrztu św. zapowiadamy na niedzielę 27 sierpnia.

7. Z okazji św. Krzysztofa – patrona kierowców, poświęcenie pojazdów nowych i nowo nabytych będzie za tydzień podczas Mszy św. o 15.00. Na wszystkich Mszach natomiast będziemy modlić się za kierowców i podróżujących.

8. Zapowiedzi:

Maciej Kwiatkowski           kawaler          Kozice (par. Gostynin)

Marta Bigus                      panna             Linia              (II)

Karol Myszk                        kawaler          Lębork

Karolina Brzeska                 panna             Linia              (II)

Daniel Lange                      st. wolny        Niepoczołowice

Katarzyna Serkowska         st. wolny        Miechucińskie Chrósty (II)

Janusz Bohdziewicz            st. wolny        Sopot

Agnieszka Bednarek           st. wolny        Kętrzyno       (I)

Bartłomiej Perszon             kawaler          Władysławowo

Aneta Cyman                     panna             Linia              (I)

Rafał Szuta                           kawaler          Rokitki

Alicja Okrój                            panna           Linia              (I)

9. Parafialny Zespół Caritas organizuje letnie bezpłatne wyjazdy dla dzieci w wieku od 8 do 15 lat w dniach 21 lipca oraz 3 sierpnia 2017 roku.

·    Wjazd 21 lipca 2017 roku – zbiórka o godz. 9,00 na placu przy Urzędzie Gminy Linia dla 40 dzieci powrót ok. godz.18/19

·    Wyjazd 03 sierpnia 2017 roku - zbiórka o godz. 9,00 na placu przy Urzędzie Gminy Linia dla 40 dzieci powrót ok. godz.18/19

Program zakłada zwiedzanie Gdańska, zoo i plaży. Organizatorzy zapewniają profesjonalną opiekę, transport autobusowy, wyżywienie i moc atrakcji.

Zgłoszenia proszę składać bezpośrednio do członków parafialnego zespołu Caritas, do księży (biura parafialnego) lub w sekretariacie Urzędu Gminy.

Nr telefonów do kontaktu: 785218389, 664418858, 606627003

Każdy rodzic lub prawny opiekun dziecka musi złożyć pisemną zgodę na wyjazd dziecka/dzieci.

Ze względów organizacyjnych prosimy o jak najszybsze zgłaszanie dzieci – szczególnie na wyjazd 21 lipca.