Ogłoszenia 02.07.2017

XIII niedziela zwykła – 2.07.2017 r.

Kolekta inwestycyjna

1. Dziś pierwsza lipcowa niedziela. Niech trwające wakacje, zwłaszcza naszych dzieci i młodzieży, staną się okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno ziemi przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej, która jest źródłem ożywczej łaski, przynosi pokój i zbawienie. Zaproszeni są wszyscy, a najbardziej ci, którym wydaje się, że są niegodni. Pan Bóg w każdym człowieku może dokonać nowego stworzenia. Dbając o ciało, zadbajmy także o naszego ducha. Zadbajmy, aby nasza wspólnota z Panem Bogiem i bliźnimi ciągle się pogłębiała.

2. W tym tygodniu przypadają miesięczne dni eucharystyczne. W czwartek po wieczornej Mszy św. zapraszamy na comiesięczną adoracje Najświętszego Sakramentu, która potrwa do godz. 19.30.

3. W I piątek Msze św. będą: w Kętrzynie i w Niepoczołowicach o 16.30 oraz w Lini o 18.00.

4. W sobotę po rannej Mszy św. ok. 9.00 odbędzie się II nauka dla narzeczonych, którzy do końca roku zamierzają wstąpić w sakramentalny związek małżeński.

5. Za tydzień podczas Mszy św. o 11.00 udzielimy Sakramentu chrztu św. Nauka dla rodziców i chrzestnych będzie w piątek po Mszy św. o 18.00. W tym miesiącu udzielimy chrztu jeszcze raz w niedziele 23 lipca.

6. Jest do nabycia nowy numer „Pielgrzyma” i „Małego Pielgrzyma”

7. W sobotę odbył się pogrzeb + Zofii Brzeskiej, l. 65, zam. w Lini, ul. Długa 26.  Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

8. Zapowiedzi:

Jakub Studziński                 kawaler                       Linia

Dorota Lamke                     panna                        Łebcz              (II)

Daniel Patelczyk               st. wolnego                 Linia

Ewelina Bednarek             st. wolnego                 Tłuczewo        (II)

9. Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie przypomina o trwającej rekrutacji na rok akademicki 2017/2018. Kandydaci, w tym również tegoroczni maturzyści, proszeni są o zgłoszenie się do 8 lipca 2017 r. na rozmowę kwalifikacyjną (umówioną wcześniej telefonicznie – tel. 58 536 16 64)oraz o złożenie w rektoracie WSD odpowiednich dokumentów (szczegóły na stronie www).

10. Parafia Łebunia organizuje pielgrzymkę autokarową w dniach 24 – 26 lipca 2017 do Gietrzwałdu, św. Lipki, Sokółki, Świętej Wody, Białegostoku, Grabarki, Kodenia oraz Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Płocku. Koszt 370 zł. Zapisy do 15 lipca pod nr tel. 725 649 018. spotkanie przed wyjazdem w niedziele 16 lipca ok. 12.00 w kościele w Łebuni (dowód osobisty). /plakat w gablocie/

W tym tygodniu patronują nam:

· W poniedziałek, 3 lipca, przypada święto św. Tomasza Apostoła. Święty Tomasz jest patronem Indii, Portugalii, wielu miast, w tym Zamościa. Przez jego wstawiennictwo prośmy o umocnienie i pogłębienie naszej wiary.

· 6 lipca – bł. Maria Teresa Ledóchowska (1863-1922), dziewica i zakonnica, która założyła pismo „Echo Afryki” oraz instytut zakonny pod nazwą Sodalicja św. Piotra Klawera, patronka dzieł misyjnych w Polsce (wspomnienie obowiązkowe); przypada święto patronalne Apostolstwa Chorych. Naszą modlitewną pamięcią obejmijmy również tych, którzy starają się pomagać duchowo chorym, cierpiącym i seniorom.

· 8 lipca – św. Jan z Dukli (1414-1484), prezbiter, niezwykle gorliwy franciszkanin, związany z Krosnem, Lwowem i Poznaniem; słynął z wiedzy teologicznej i daru prorokowania (wspomnienie obowiązkowe).

Za tydzień w niedzielę 9.07.2017 odbedzie się CYKLO STRZEPCZ - Kaszubski Festyn Rodzinny. W związku z ta imtrezą warto zapoznac się ze szczegółami imprezy zwłaszcza z mapątrasy, ponieważ mogą być utrudnienia w ruchu. http://cyklo.info.pl/cyklo-strzepcz/