Ogłoszenia 11.06.2017

VIII niedziela zwykła – 11.06.2017 r.

Uroczystość Trójcy Najświętszej

1.      Dziś kończy się czas Komunii św. wielkanocnej.

2.      We wtorek Msze św. w Lini będą o 17.00, 18.00 i o 20.00 z Nabożeństwem Fatimskim w intencji o pokój, zgodę i miłość w rodzinach.

3.      W środę o 9.00 w Niepoczołowicach będzie dodatkowa Msza św. w intencji lokalnej społeczności szkolnej z okazji Dnia Patrona szkoły Ks. kan. Bazylego Olęckiego.

4.      W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej czyli Boże Ciało. Msze św. będą jak w niedziele. Procesja eucharystyczna będzie po Mszy św. o 11.00. Adorując Najświętszy Sakrament przejdziemy tradycyjnie ulicami: Długą – Klubową – Szkolną –Łąkową – Długą. Jak przed rokiem prosimy właścicieli tych samych posesji o przygotowanie ołtarzy, a wszystkich mieszkańców trasy o udekorowanie domów i posesji zielenią i emblematami religijnymi. Jak co roku prosimy dziewczynki na pierwszą próbę sypania kwiatów w poniedziałek po wieczornej Mszy św. Jeżeli są chętne dziewczęta do prowadzenia dzieci – niech zgłoszą się po Mszy św. w zakrystii.

5.      W poniedziałek dzieci komunijne ze swoimi bliskimi będą pielgrzymować do sanktuarium w Częstochowie. Wyjazd nastąpi w poniedziałek o 4.00, a powrót we wtorek ok. 23.00. Dzieci Komunijne w tym roku dla dzieci na misjach przekazały 2150,-. Z tej kwoty 1500,- zł przekazaliśmy bezpośrednio o. Kazimierzowi. Bóg zapłać za te ofiary.

6.      W poniedziałek na 19.00 zapraszamy narzeczonych, którzy do końca roku zamierzają wstąpić w sakramentalny związek małżeński, a jeszcze nie byli na przygotowaniu bliższym z kapłanem. Przy okazji przypominamy, że według nowy przepisów kandydaci do małżeństwa zgłaszają się w kancelarii pół roku przed planowaną datą ślubu.

7.      W przyszłym roku uroczystość Pierwszej Komunii św. została ustalona na niedziele 20 maja.

8.      Następny termin chrztu świętego wyznaczamy na niedzielę 9 lipca na godz. 11.00.

9.    Od tygodnia możemy korzystać z parkingu na placu przy byłym budynku poczty. Serdecznie dziękujemy Pani Wójt i władzom naszej gminy za przeprowadzenie tej inwestycji. To co nowe cieszy i tak jest dopóki tak wygląda. Dlatego przy tej okazji prosimy o zadbanie o to miejsce, parkowanie w liniach i informujemy, że będzie ono jeszcze w tym tygodniu objęte monitoringiem.

11.Zapowiedzi:

Krzysztof Adamczyk             st. wolny                     Linia

Patrycja Zielke                       st. wolna                     Sierakowice                (II)

Bartłomiej Schmidtke            kawaler           Linia

Sylwia Ambrozińska              panna              Janowice         (II)

Marcin Syldatk           st. wolny                     Linia

Hanna Miotk              st. wolna                     Miłoszewo      (I)

Dominik Grzenkowicz           kawaler           Rozłazino

Sandra Pipka                        panna              Potęgowo       (I)

Krzysztof Banzmer                kawaler           Chocielewko

Monika Pobłocka                   panna              Kętrzyno         (I)

Patrycjusz Bronk                 st. wolny         Niepoczołowice