Ogłoszenia 04.06.2017

Zesłanie Ducha Świętego – 4.06.2017 r.

Kolekta inwestycyjna.

Misyjny Dzień Chorych.

11.00 - Spotkanie z rodzicami dzieci kl. II

1. Obchodzimy dziś święty dzień Pięćdziesiątnicy, w którym Duch Święty zstąpił na Apostołów zebranych na wspólnej modlitwie. Wspominamy początek Kościoła i dziękujemy, że Duch Święty towarzyszy wiernym ze swoim światłem i swoją mocą. Wyrażamy również wdzięczność za dar Ducha Świętego otrzymany w sakramentach chrztu i bierzmowania.

2. Przed tygodniem nasza parafia pielgrzymowała na odpust Wniebowstąpienia do Wejherowa. Serdecznie dziękujemy wszystkim pielgrzymom za złożone świadectwo wiary, za wspólne modlitwy i za ofiarowany trud. Szczególne podziękowania kierujemy pod adresem tych, którzy zaangażowali się w zorganizowanie pielgrzymki oraz sprawny i bezpieczny przemarsz. /Władzom Gminy – kierowcom i właścicielom pojazdów –– strażakom – orkiestrze – niosącym krzyż – obraz – nagłośnienie – porządkowym – prowadzącym modlitwy i śpiew/.

3. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt, Najświętszej Maryi Panny – Matki Kościoła. Msze św. będą w Lini o 7.00, 17.00 i 18.00.

4. W czwartek przypada święto liturgiczne Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. To nowe święto, wpisane do kalendarza liturgicznego na polecenie papieża Benedykta XVI, od 2013 roku jest obchodzone w naszej Ojczyźnie.

5. W przyszłą niedzielę – Trójcy Przenajświętszej kończy się czas Komunii św. wielkanocnej.

6. Za tydzień podczas Mszy św. o 11.00 udzielimy sakramentu chrztu św. Nauka dla rodziców i chrzestnych będzie w piątek po wieczornej Mszy św.

7. Jest do nabycia nowy numer „Pielgrzyma” i „Małego Pielgrzyma” oraz książeczki „Przesłanie Fatimy” w cenie 4,50 zł.

8. Zapowiedzi:

Szymon Beker            kawaler           Kobylasz

Martyna Hinc              panna              Mściszewice   (II)

Karol Papała               kawaler           Rozłazino

Alicja Gaffke                panna              Kętrzyno         (II)

Krzysztof Adamczyk              st. wolny                     Linia

Patrycja Zielke                       st. wolna                     Sierakowice                (I)

Bartłomiej Schmidtke            kawaler           Linia

Sylwia Ambrozińska               panna              Janowice         (I)

• W czwartek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie osoby wyjeżdżające na Pielgrzymkę do Częstochowy w dniach 12 – 13 czerwca (co najmniej jedną z rodziny) w celu omówienia spraw organizacyjnych. /wpłaty pieniędzy/
  • Parafia Brzeźno Lęborskie organizuje pielgrzymkę po Krajach Bałtyckich: Litwa – Łotwa – Estonia – Finlandia w terminie 04 – 08 lipca 2017 r. (5 dni). Koszt to 1180 zł + 30 euro. Szczegóły w biurze parafialnym.
  • Zespół Szkół w Lini zaprasza dzisiaj o 15.00 na kolejną edycję festynu „W zdrowym ciele zdrowy duch”. W programie: przedstawienie teatralne, projekcja filmu, konkurencje rekreacyjno – sportowe, warsztaty kulinarne i konsultacje, „Strefa malucha”, stoisko z ekologicznymi produktami, loteria i koncert zespołu „The Thieves”.
  • Zawody Sportowo – Pożarnicze niedziela  godz. 15.00 – stadion gminny.
  • Rekolekcje z św. Janem Pawłem II w Sierakowicach /plakaty/.