Ogłoszenia 28.05.2017

Wniebowstąpienie Pańskie

VII niedziela wielkanocna – 28.05.2017 r.

1. Rodzinom dzieci I – Komunijnych dziękujemy za uporządkowanie terenu wokół kościoła i plebanii oraz sztandar NSPJ i komplet obrusów do kościoła parafialnego. Bóg zapłać!

2. W środę przypada liturgiczne święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.

3. W czwartek, 1 czerwca rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe oraz przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. Pragniemy w tym dniu otoczyć naszą modlitwą wszystkie dzieci, do czego zachęcamy też wszystkich parafian. Nabożeństwa czerwcowe będą zazwyczaj po wieczornej Mszy św., w sobotę z ranną Mszą św., a w niedziele po sumie.

4. W tym tygodniu przypadają miesięczne dni eucharystyczne. W I czwartek po Mszy św. o 18.00 zapraszamy na comiesięczną adorację Najświętszego Sakramentu do 19.30. Od 16.00 do 17.00 okazja do spowiedź św. w Lini.

5. W I piątek Msze św. będą w kościołach filialnych o 16.30, a w Lini o 18.00.

6. W I sobotę miesiąca o 8.00 zapraszamy do uczestnictwa w godzinkach o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny. Po rannej Mszy św. będą modlitwy ku czci Niepokalanego Serca NMP. W sobotę od 9.00 odwiedzimy chorych z sakramentami św.

7. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 11.00 odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci obecnych II klas w celu ustalenia terminu I Komunii św. w 2018 r. W niedzielę będzie kolekta inwestycyjna.

8. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. To święto obchodzone jest w Kościele jako Misyjny Dzień Chorych. Od 29 maja – 3 czerwca w łączności z wieczornymi nabożeństwami odmawiać będziemy modlitwy do Ducha Świętego na wzór dawnej Nowenny do Ducha Świętego.

9. Za dwa tygodnie w niedzielę 11 czerwca podczas Mszy św. o 11.00 udzielimy sakramentu chrztu św. Dzieci do sakramentu prosimy zgłaszać w tym tygodniu do środy włącznie.

10.Zapowiedzi:

Krzysztof Stankowski                       stan wolny      Linia

Adrianna Bartosz                               stan wolny      Borowo           (II)

Szymon Beker                       kawaler           Kobylasz

Martyna Hinc                         panna              Mściszewice   (I)

Karol Papała               kawaler           Rozłazino

Alicja Gaffke                panna              Kętrzyno         (I)

11. 3 czerwca w Strzepczu odbędzie się III Ogólnopolski Festiwal Pieśni Religijnej PATER NOSTER. Początek o 9.30 w kościele. /plakat/

12. Przypominamy, że 1 czerwca o godz. 15.00 (czwartek) przyjedzie firma i zabierze zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Kto chce się włączyć w tę akcję powinien do środy przywieźć ten sprzęt na parking przed plebanią /przy bocznych drzwiach czerwonej plebanii/.

13. Dyrekcja ZS w Lini  i organizatorzy zapraszają w przyszłą niedziele o 15.00 na kolejną edycję festynu „W zdrowym ciele zdrowy duch”. W programie: przedstawienie teatralne, projekcja filmu, konkurencje rekreacyjno-sportowe, warsztaty kulinarne i konsultacje, „Strefa malucha”, stoisko z ekologicznymi produktami, loteria i koncert zespołu „The Thieves”.

14. Jeżeli zastanawiasz się nad wstąpieniem do Wyższego Seminarium Duchownego, koniecznie zobacz wykaz niezbędnych dokumentów i wskazówki dotyczące przyjęcia do seminarium.