Ogłoszenia 21.05.2017

VI niedziela Wielkanocy – 21.05.2017 r.

Zbiórka do puszek na zorganizowanie pielgrzymki do Wejherowa

1.    W dniu dzisiejszym 52 dzieci przystąpiło do I Komunii św. O godz. 15.00 będzie nabożeństwo dziękczynne połączone z nabożeństwem majowym i Godziną Miłosierdzia. Dzieci na to nabożeństwo przybędą z chrzestnymi. W ramach Białego Tygodnia – do piątku dzieci będą miały swoje Msze św. o 18.00; w sobotę w Lini o 8.00, a za tydzień w niedzielę dzieci przyjdą na swoją Mszę św. o 11.00.

2.    Zachęcamy do brania udziału w nabożeństwach majowych w kościołach, przy krzyżach i kaplicach przydrożnych.

3.    W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dawne Dni Krzyżowe. Modlitwy o urodzaje i za kraje głodujące ze względu na biały tydzień odprawimy tylko w Lini w łączności ze Mszą św. o 18.00.

4.    W środę, we wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych zachęcamy do modlitwy w intencji Kościoła w Chinach.

5.    Ze względu na wizytację w Strzepczu w czwartek będzie dodatkowa Msza św. w Lini o godz. 16.00.

6.    W sobotę wyruszy 83 Piesza Pielgrzymka na odpust Wniebowstąpienia do Wejherowa. O godz. 3.00 będzie zbiórka pielgrzymów w kościele na wspólną modlitwę. Wymarsz grupy nastąpi o 3.10. (…).

7.    W przyszłą niedzielę ze względu na pielgrzymkę do Wejherowa nie będzie procesji wielkanocnej.

8. Sakramentu chrztu św. udzielimy w niedzielę 11 czerwca podczas Mszy św. o 11.00.

9. Jest do odebrania nowy nr „Pielgrzyma” oraz inna prasa katolicka.

10. W sobotę 13-go po procesji fatimskiej znaleziono pewną kwotę pieniędzy. Kto zgubił te pieniądze może zgłosić się do zakrystii.

11. Zapowiedzi:

Michał Dembik           kanonicznie wolny                 Linia

Paulina Konkel           kanonicznie wolna                  Linia                (II)

Waldemar Bigus          kawaler           Zakrzewo

Marta Płotka                panna              Linia                (II)

Krzysztof Stankowski                         stan wolny       Linia

Adrianna Bartosz                    stan wolny       Borowo           (I)

• Od poniedziałku rozpoczną się prace na parkingu na placu przy byłej poczcie. Prosimy o nie ustawianie tam aut. Do dyspozycji jest plac za kościołem.
  • Firma Green Office Ecologic Sp. z o.o. zaprasza do udziału w kolejnej zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego organizowanej przez Fundację Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Z pozyskanych w ten sposób środków będzie można realizować kolejne projekty w krajach misyjnych /studnie, szkoły, szpitale.../ O szczegółach akcji ze względu na remont parkingu powiemy za tydzień. Wywóz elektrośmieci nastąpi 1 czerwca, godzina 15.00.
  • Stowarzyszenie Świetlica Integracyjna „Skrzydło Anioła” zaprasza na IX Kaszubska Paraolimpiadę 11.VI. 2017 12.00 – 15.30 Hala Widowiskowo – sportowa w Luzinie; dla dzieci i młodzieży z każdym rodzajem niepełnosprawności zapisy do 2 czerwca /obowiązkowe tel. na plakacie/ Udział bezpłatny. Dojazd we własnym zakresie.

Wylosowani /Logo ze skarbonki WP/

·        Zosia Cylkowska                    Kętrzyno         Biblia

·        Krystian Stankowski               Linia               Książka ”Kredkami do nieba”

·        Daniel Pobłocki                      Kętrzyno         Książka „Ja też się spowiadam”