Ogłoszenia 14.05.2017

V niedziela wielkanocna – 14.05.2017 r.

Dzisiaj procesja wielkanocna w łączności ze Mszą św. o 15.00

1.  Przez te kolejne majowe dni razem z Maryją trwamy na modlitwie podczas nabożeństwa majowego. W naszym kościele codziennie gromadzimy się na nabożeństwie majowym o godz.18.00 w łączności z wieczorną Mszą św. W Niepoczołowicach codziennie nabożeństwo majowe jest o 18.30, a w niedzielę i święta zaraz po zakończeniu Mszy św. W Kętrzynie nabożeństwo majowe jest o godz. 18.00, a w niedzielę zaraz po zakończeniu Mszy św. Nabożeństwa są również przy Krzyżach i Kaplicach przydrożnych. Jeśli jest ktoś w naszej wspólnocie parafialnej, kto jeszcze ani razu w tym nabożeństwie nie uczestniczył, gorąco zachęcamy, bo któż lepiej zaradzi naszym duchowym i życiowym potrzebom, jak nie Wspomożycielka wiernych.

2.  Dzisiaj podczas Mszy św. o 11.00 udzielimy sakramentu chrztu św. Następny termin zapowiadamy na niedzielę 11 czerwca podczas Mszy św. o 11.00.

3.  W tym tygodniu od poniedziałku do piątku o 18.00 zapraszamy na spotkanie w kościele dzieci przygotowujące się do I Komunii św. Dzieci uczestniczą wpierw we Mszy świętej a potem próba ok. godziny.

4.  We wtorek, 16 maja, przypada święto kolejnego patrona Polski, św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika.

5.  Dzieci Przygotowujące się do I Komunii św. - do pierwszej spowiedzi przystąpią w sobotę. O godzinie 9.45 będzie nabożeństwo pokutne i spowiedź dzieci. Będzie to również spowiedź dla rodzin dzieci komunijnych.

6.  W przyszłą niedzielę 52 dzieci z naszej parafii przystąpi do I Komunii św. Z tej racji Msze św. będą: o 7.00 w Lini i w Kętrzynie, o 8.30 w Lini i w Niepoczołowicach i o 10.00 w Lini suma parafialna z przyjęciem dzieci. O 15.00 będzie nabożeństwo dziękczynne dzieci komunijnych połączone z nabożeństwem majowym i Godzina Miłosierdzia oraz rozdanie pamiątek.

7.  W sobotę 27 maja wyruszy tradycyjna Piesza Pielgrzymka na odpust Wniebowstąpienia do Wejherowa. Za tydzień będą zbierane ofiary do puszek na jej zorganizowanie.

8.  W środę odbył się pogrzeb + Eryki Jarosz l. 76 z Lini, ul. Szkolna 16. Przy wyjściu z kościoła można zabrać obrazek z błogosławieństwem Abpa Sławoja Leszka Głódzia, który przewodniczył uroczystościom pogrzebowym. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

9.           Zapowiedzi:

Michał Dembik        kanonicznie wolny             Linia

Paulina Konkel        kanonicznie wolna             Linia               (I)

Waldemar Bigus      kawaler          Zakrzewo

Marta Płotka            panna            Linia              (I)