Ogłoszenia 30.04.2017

III niedziela Wielkanocna – 30.04.2017 r.

Tydzień Biblijny30.04 – 6.05.2017

Zbiórka do puszek na cele charytatywne naszej diecezji

1.  Po swoim zmartwychwstaniu Pan Jezus wielokrotnie ukazywał się swoim uczniom i przyjaciołom, spotykał się z nimi i dawał im dowody, że żyje. Dziś o jednym z takich spotkań opowiada nam Ewangelia. Od 9 lat trzecia niedziela Wielkanocy w naszej Ojczyźnie, dzięki inicjatywie Dzieła Biblijnego im. Jana Pawła II, jest Niedzielą Biblijną, inaugurującą w Kościele w Polsce Tydzień Biblijny. Znajdźmy w tym tygodniu czas na spotykanie się z Panem w Jego słowie. Zachęcamy do indywidualnej lektury i medytacji słowa Bożego.

2.  Od poniedziałku rozpoczynamy maj – miesiąc, który w naszej polskiej tradycji jest naznaczony modlitwą razem z Maryją, Matką Jezusa i przez Jej wstawiennictwo. Będziemy Ją prosić, by nam pomagała przyjmować i wypełniać naukę Jej Syna, by nas uczyła pełnić wolę Boga. Zachęcamy do brania udziału w nabożeństwach w kościołach, przy krzyżach i kaplicach przydrożnych. W kościele parafialnym nabożeństwo majowe będzie w łączności z wieczorna Mszą św. a w niedzielę i święta po Mszy św. o 11.00.

3.  We wtorek o 19.00 odbędzie się spotkanie /I nauka/ dla narzeczonych, którzy do VIII zamierzają wstąpić w sakramentalny związek małżeński.

4.  W środę przypada uroczystość NMP Królowej Polski, głównej Patronki naszej ojczyzny. Msze św. odprawimy jak w niedzielę. Jest to również 226 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. Będziemy modlić się w intencji naszej umiłowanej Ojczyzny.

5.  W tym tygodniu przypadają miesięczne dni eucharystyczne. W czwartek od 16.00 do 17.00 będzie dodatkowa okazja do skorzystania z sakramentu pokuty. Po Mszy św. o 18.00 zapraszamy na comiesięczną adorację Najświętszego Sakramentu.

6.  W I piątek miesiąca Msze św. będą: w Niepoczołowicach o 16.00, w Lini o 18.00 i w Kętrzynie o 19.30.

7.  W sobotę przypada w liturgii święto świętych Filipa i Jakuba Młodszego, Apostołów. Z racji pierwszej soboty miesiąca o 8.00 zapraszamy na wspólny śpiew Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP, po Mszy św. odmówimy modlitwy ku czci Niepokalanego Serca NMP. W sobotę od 9.00 odwiedzimy chorych z sakramentami świętymi.

8.  W przyszłą niedzielę – Dobrego Pasterza rozpoczniemy kwartalne Dni Modlitw o powołania do służby w Kościele (7 – 13 V). Za tydzień procesja wielkanocna będzie w łączności ze Mszą św. o 8.00.

9.  Sakramentu chrztu św. udzielimy w niedzielę 14 maja podczas Mszy św. o 11.00. Dzieci do sakramentu prosimy zgłaszać w tym tygodniu w poniedziałek, wtorek lub w czwartek po ostatniej Mszy św.

10. Przed tygodniem na pomoc ofiarom wojny w Syrii zebraliśmy 2345,80 zł. Bóg zapłać!

11. Za tydzień będzie zbierana kolekta inwestycyjna. Przed rokiem zapowiadaliśmy, że przez najbliższe 4 lata nie będziemy podejmować większych inwestycji. Na początku tego roku nasze organy, które były remontowane w 2001 roku przestały nadawać się do użytku. Przed miesiącem rozpoczęliśmy remont, który jest już na półmetku. Koszt naprawy jest dość znaczny. W międzyczasie znalazł się już darczyńca na pokrycie części kosztów. Z góry dziękujemy za waszą hojność Bóg zapłać!

12. Ks. wikariusz prosi, aby jak naszybciej przynosić dane osobowe osób wyjeżdżających do Częstochowy w pielgrzymce dzieci komunijnych. (drukowanymi: Imię i Nazwisko, adres, PESEL).