Ogłoszenia 23.04.2017

II niedziela Wielkanocy – NIEDZIELA  MIŁOSIERDZIA  BOŻEGO – 23.04.2017 r.

23 – 29.04.2017: Tydzień miłosierdzia

dzisiaj zbieramy ofiary do puszek na Pomoc Syrii

1. W dniu dzisiejszym o 12.30 zapraszamy – Parafian i Gości do Kętrzyna na odpust Miłosierdzia Bożego. Sumę odpustową odprawi i kazanie wygłosi ks. Michał Kempa, wikariusz z Parafii Św. Marcina w  Sierakowicach.
  2. Jutro (w poniedziałek) przeżywać będziemy przeniesioną Uroczystość Św. Wojciecha – Patrona Polski. Msze św. w Lini będą o 16.00 i 17.00. Parafia Miechucino zaprasza na swój doroczny odpust na godz. 18.00.
  3. We Wtorek przypada liturgiczne święto Św. Marka Ewangelisty. Na rozpoczęcie Mszy św. o 18.00 przy krzyżu misyjnym odprawimy nabożeństwo o urodzaje. W wtorek pamiętajmy w modlitwach o + Biskupie Janie Bernardzie Szladze w 5 rocznicę śmierci.
  4. W sobotę przypada w liturgii święto Św. Katarzyny Sieneńskiej, Dziewicy – Patronki Europy. W sobotę przypada również dzień męczeństwa duchowieństwa polskiego  w Czasie II wojny światowej.
  5. Tradycyjnie w III Niedzielę Wielkanocną Kościół w Polsce przeżywa Niedzielę Biblijną, a po niej Tydzień Biblijny. W tym roku jesteśmy zaproszeni, by w Niedzielę Biblijną włączyć się w inicjatywę Narodowego Czytania Pisma Świętego, której przedmiotem będzie List do Galatów. Na początku każdej Mszę św. wysłuchamy fragmentu Listu św. Pawła do Galatów, w ramach tej akcji. W celu głębszego przeżycia tego ogólnopolskiego wydarzenia bibliści diecezji pelplińskiej przygotowali propozycje lektury Listu do Galatów, są to krótkie fragmenty, które można zabrać do domu i wspólnie przeczytać i rozważyć /koszyk/. W niedzielę w ramach Koronki do Bożego Miłosierdzia po Mszy św. przed wystawionym Najświętszym sakramentem rozważać będziemy: „Św. Pawła doświadczenie Bożego Miłosierdzia zapisane w Liście do Galatów”.
  6. Jest do nabycia /odebrania/ prasa katolicka: „Pielgrzym” inne czasopisma na stojaku pod filarem.
  7. W przyszłą niedzielę procesja wielkanocna będzie przed Mszą św. o 11.00.
  8. Najbliższy termin chrztu św. ogłaszamy na niedzielę 14 maja (11.00).
  9. W ramach akcji „Jałmużna wielkopostna” z papierowych skarbonek (89) zebraliśmy 3597,31- zł /w dwóch skarbonkach były eurocenty i inne. Ze sprzedaży ozdób świątecznych zebraliśmy 353,- zł.  Bóg zapłać!
  10. Spotkanie w ramach przygotowania do bierzmowania będzie w sobotę w łączności z Mszą św. o 8.30.
  11. Zapowiedzi:

Tomasz Richert                st. wolnego                 Luzino

Agnieszka Dzienisz            st. wolnego                 Kętrzyno         (II)

Radosław Langa           kawaler                       Kobylasz

Monika Rigga               panna                         Wejherowo     (II)

• Informacja Prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Dnia 15 maja 2017 roku upływa termin składania wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich oraz płatności obszarowych w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Dokumenty będzie można jeszcze złożyć po terminie - do 9 czerwca 2017 r., ale będzie to skutkować pomniejszeniem płatności o 1% za każdy dzień roboczy opóźnienia. Wnioski można przesłać pocztą, złożyć za pośrednictwem internetu lub osobiście - w biurach powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.
  • Uniwersyteckie Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Lęborku przyjmuje zapisy do klas pierwszych na nowy rok szkolny 2017/2018. Informacje w sekretariacie szkoły i pod nr tel. /59/ 863 33 83 i 691 892 471.