Ogłoszenia 16.04.2017

NIEDZIELA  WIELKANOCNA – 16.04.2017 r.

ZMARTWYCHWSTANIE  PAŃSKIE

Radosnych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego

oraz błogosławieństwa Bożego - życzą duszpasterze

1.  Podziękowania: Ks. Tadeuszowi, panu Organiście, Scholii „Boże Łapki”, Ministrantom, Lektorom, Chórowi, Strażakom!, Harcerzom, Orkiestrze, wszystkim Parafianom za poczynione przygotowania do tych świąt w naszej świątyni, w obejściu, na cmentarzu, w kościołach filialnych za wspólne przeżywanie Wielkiego Tygodnia, za wszelkie posługi, zaangażowanie, poświęcenie swojego czasu, środków, sił i umiejętności, za dane świadectwo wiary oraz zrozumienie i oddanie Kościołowi składamy serdeczne Bóg zapłać! Niech Bóg za wszelkie dobro pomnaża wasze lata w zdrowiu, darzy obfitością łaski i serca napełnia swoim pokojem.

2.  Kto przystąpił w czasie (tej) Mszy św. rezurekcyjnej do Komunii św. może ponownie przyjąć Pana Jezusa we Mszy św. w ciągu dnia. Dzisiaj jeszcze Msze św. będą: w Lini o godz. 8.00, 11.0 i 14.00 o 9.30 w kościołach filialnych.

3.  W Poniedziałek Wielkanocny czyli w Drugie Święto Msze św. będą jak w niedziele. Jutro będzie zbierana kolekta na potrzeby KUL.

4.  Za tydzień w niedzielę o 12.30 zapraszamy do Kętrzyna Parafian i Gości na odpust Miłosierdzia Bożego. Sumę odpustową odprawi i kazanie wygłosi ks. Michał Kempa, wikariusz z Parafii św. Marcina w Sierakowicach. Pozostałe Msze św. będą w Lini o 8.00 - z procesją wielkanocną, o 11.00 i o 15.00 z Nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego. W Niepoczołowicach Msza św. będzie o 9.30.

5.  W odpowiedzi na wielokrotne wezwania Ojca Świętego Franciszka, decyzją Konferencji Episkopatu Polska za tydzień w Niedzielę Miłosierdzia 23 kwietnia zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek, jako wyraz solidarności z narodem syryjskim, przede wszystkim w zrujnowanym Aleppo. Pomoc zostanie przekazana za pośrednictwem Caritas Polska, która od lat niesie pomoc ofiarom syryjskiego konfliktu.

6.  Następny termin chrztu św. ogłaszamy na niedzielę 14 maja podczas Mszy św. o 11.00.

7. Zapowiedzi:

Tomasz Richert                    st. wolnego                Luzino

Agnieszka Dzienisz                st. wolnego                Kętrzyno       (I)

Radosław Langa                kawaler                      Kobylasz

Monika Rigga                     panna                         Wejherowo par. Chrystusa Króla(I)

8.  Caritas Diecezji Pelplińskiej serdecznie zaprasza pracowników i wolontariuszy na Wielkanocny Dzień Skupienia Caritas, 22 kwietnia 2017 roku o godz. 09.30 w kaplicy Collegium Marianum w Pelplinie. W programie Msza święta, omówienie spraw bieżących, poczęstunek oraz finał konkursu „Logo ze Skarbonki”. Zakończenie spotkania około 13.00. Zgłoszenia tel. 58 536 15 31 lub e-mail.

9. Ks. wikariusz prosi, aby do końca miesiąca przynosić dane osobowe osób wyjeżdżających do Częstochowy w pielgrzymce dzieci komunijnych. (drukowanymi: Imię i Nazwisko, adres, PESEL).