Ogłoszenia 25.09.2016

XXVI niedziela zwykła – 25.09.2016 r.

1. Od nowego roku szkolnego, ze względu na układ katechez Msze św. w Lini od poniedziałku do piątku – o ile nie ogłosimy inaczej – odprawiamy o 17.00 i 18.00.

1. W czwartek przypada w liturgii święto Św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Parafia Łebunia zaprasza na sumę odpustową ku czci św. Michała o godz. 18.00.

1. Od soboty rozpoczynamy miesiąc październik. Gorąco zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej w kościele parafialnym i w kościołach filialnych, a także w swoich domach. Różaniec parafialny w Lini odmawiany będzie w dni powszednie z wieczorną /ostatnią/ Mszą św. W niedziele różaniec będzie po sumie parafialnej.

1. W sobotę o 8.00 zapraszamy do wspólnego śpiewania Godzinek o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny.

1. Chorych z sakramentami św. odwiedzimy w sobotę od 9.00.

1. W sobotę 1 października o 19.00 w parafii św. Marcina w Sierakowicach rozpocznie się kurs przedmałżeński.

1. Za tydzień będzie zbierana kolekta inwestycyjna.

1. Przypominamy, że sakramentu chrztu św. w październiku udzielimy w niedzielę 23-go o godz. 15.00.

1. Jest do odebrania nowy „Pielgrzym”, „MP” i inna prasa katolicka.

2. Dyrektor Caritas Diecezji Pelplińskiej ks. dr Grzegorz Weiss pismem z 8 września 2016 r. powołał do istnienia Parafialny Zespół CARITAS przy parafii p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Lini życząc przewodniczącemu i zespołowi wielu łask Bożych w służbie potrzebującym. Tym samym dotychczasowy Zespół Charytatywny zmienia swoją nazwę i zostaje włączony w struktury CARITAS.

3. Zmarł + Jan Bigus l. 81, zam. Potęgowo 6. Pogrzeb odbędzie się we wtorek o 12.00. Wcześniej pokropienie w domu o 11.30. Różaniec za zmarłego o 19.00 w domu.

Inne

• Ks. Tadeusz przyjmuje zgłoszenia na Dzień Skupienia dla dziewcząt /gimnazjum i starsze/ który zaplanowany jest w Łebie od 7 – 9 października.

• W kruchcie kościoła znajduje się plakat z prośbą o krew dla Mileny Elwart, którą czekają liczne operacje. Dziecko przebywa w Instytucie Matki Polki w Łodzi w Klinice Kardiologii. Dołączamy się gorąco i serdecznie do tego apelu.

• GDK w Lini organizuje 3 X o 17.00 nabór na zajęcia TANECZNE /plakat/