Ogłoszenia 26.03.2017

IV niedziela Wielkiego Postu - 26.03.2017 r.

Dzień Modlitw za Więźniów

1.  W nadchodzącym tygodniu ze względu na spowiedzi w dekanacie będzie zmieniony porządek nabożeństw.

2.  Za tydzień na 15.00 zapraszamy na spotkanie kandydatów do I Komunii św. wraz z rodzicami. Dzieci otrzymają książeczki do nabożeństwa.

3.  Za tydzień w sobotę z racji nowego miesiąca na 8.00 zapraszamy na śpiew Godzinek o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny, a po rannej Mszy św. na modlitwy z okazji pierwszej soboty miesiąca.

4.   Chorych z sakramentami świętymi w następnym miesiącu odwiedzimy w sobotę 8 kwietnia – w dzień naszej spowiedzi parafialnej.

5.  Za tydzień będzie zbierana  kolekta inwestycyjna.

6.  Zapowiedzi:

Sylwester Schmidtke              st. wolny    Linia

Małgorzata Skrzypkowska     st. wolny    Dzięcielec   (II)

Sebastian Labuda             st. wolny    Linia

Joanna Zwierzyńska           st. wolny    Łebień        (I)

Andrzej Labuda                  st. wolny    Linia

Marta Andryskowska           st. wolny    Bukowina   (I)

7.  Prasa katolicka: „Pielgrzym”, „Mały Pielgrzym” oraz inna prasa.

W najnowszym numerze dwutygodnika "Pielgrzym" znaleźć można, między innymi, artykuł ks. Sławomira Kunki zatytułowany Dlaczego nasze życie jest święte"? Autor stara się, na podstawie Pisma Świętego, jakim darem jest życie.

Czy dobry katolik powinien być zawsze radosny, uśmiechnięty i szlachetny?  To pytania, które zadaje psychologowi autorka w tekście zatytułowanym "Rozgrzeszyć emocje".

"Śpiewająca wizażystka" to rozmowa z Anną Męczyńską, stylistką i kostiumografem na planie serialu "Rodzinka.pl". Autorką, między innymi, sesji zdjęciowej Elżbiety I Krzysztofa Pendereckich.

W gazecie także tekst przeczytać można reportaż z Muzeum Hymnu Polskiego w Będominie. Mazurek Dąbrowskiego obchodzi w tym roku 90 urodziny.

Są również stałe felietony, informacje kulturalne, ciekawostki techniczne i nieodłączna krzyżówka.

8.  Caritas Diecezji Pelplińskiej zwraca się z prośbą o przekazanie 1% podatku dochodowego. Włączmy się jak najliczniej w dzieło pomocy dzieciom, niepełnosprawnym, chorym i ubogim. Za każdą formę wsparcia serdecznie dziękujemy. Numer KRS 0000252333 znajduje się na plakacie w gablocie ogłoszeń.

9.  Od kilku lat na ternie naszego kraju odbywa się  ogólnopolska akcja „Pola nadziei”, mająca na celu pozyskanie środków na potrzeby hospicjów. W naszej parafii wspieramy związane z Caritas Diecezji Pelplińskiej Kartuskie Hospicjum Domowe. Akcję zbiórki przeprowadzimy za tydzień w niedzielę 2 kwietnia. Na to hospicjum możemy również odpisać 1% podatku.

10.   Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Pelplinie organizuje warsztaty metodyczne dla nauczycieli religii. Warsztaty dla naszego rejonu odbędą się w Lęborku w sobotę 1.04.2017 r., godz. 10.00, w  Uniwersyteckim Katolickim Liceum Ogólnokształcącym, ul. Kard. Wyszyńskiego 5.