Ogłoszenia 19.03.2017

III niedziela Wielkiego Postu – 19.03.2017 r.

Kolekta na WSD,

Dzień modlitw za mężczyzn i ojców oraz ich misję w Kościele, rodzinach i świecie.

1. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy Parafialne Rekolekcje Wielkopostne, które potrwają do środy włącznie. Nauki będzie głosić ks. dr Wojciech Węckowski, kanonik gremialny Kapituły Katedralnej Pelplińskiej, dyrektor Wydawnictwa „Bernardinum”, Redaktor naczelny dwutygodnika „Pielgrzym”. W poniedziałek i we wtorek Msze św. w Lini będą o 8.00, 16.00 i 18.30, a w środę o 7.30, 18.00 i 20.00. W Niepoczołowicach Msze św. będą w poniedziałek o 10.00, we wtorek o 17.30, w środę o 16.00, a w Kętrzynie w poniedziałek o 17.30; we wtorek o 10.00, a w środę o 19.00. Od poniedziałku do środy będą również rekolekcje w szkole podstawowej w Niepoczołowicach. W środę będzie zbierana kolekta dla ojca Rekolekcjonisty jako nasz dar wdzięczności za trud głoszenia słowa Bożego. Plan Rekolekcji.
  2. W poniedziałek, 20 marca, Kościół będzie obchodził przeniesioną uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i opiekuna Pana Jezusa.
  3. Od środy do piątku swoje rekolekcje będą miały szkoły w Lini i w Kętrzynie. Program samych rekolekcji podany jest w szkołach.
  4. W najbliższy piątek nie będzie nabożeństwa Drogi Krzyżowej dla dzieci. Natomiast Msze św. będą: w Kętrzynie 8.00, a w Lini 7.30/po DK/, 9.00, 11.00 i 18.00/po DK/
  5. W sobotę 25 marca, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze Święte w Lini  będą o godz. 8.30 10.00 i 18.00 już z liturgią niedzielną. Uroczystość tę obchodzimy w Kościele jako Dzień Świętości Życia oraz Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Życie – wielki dar Stwórcy – jest święte od poczęcia w łonie matki aż do śmierci, domaga się poszanowania i obrony. Pamiętajmy, że nikt oprócz Pana Boga nie ma nad nim władzy. Gotowych do podjęcia tego dzieła zapraszamy na Mszę św. o 10.00.
  6. We wtorek odbył się pogrzeb + Ireny Bullmann l. 66, z Zakrzewa 1, a w środę pogrzeb + Renaty Maszota l. 58, z Zakrzewa 9a. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…
  7. Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie zaprasza młodzież męską (tegorocznych maturzystów i starszych) do udziału w dniu skupienia pod hasłem „Na trzy dni zostań klerykiem” w dniach 24-26 marca 2017 r. Zgłoszenia przyjmuje ks. dr Tomasz Huzarek, wicerektor WSD (kom. 505 073 221; mail: tomhuzar@gmail.com.)
  8. W sobotę, 25 marca 2017, Liceum Katolickie im. Jana Pawła II Collegium Marianum w Pelplinie organizuje w godz. 10.00 – 13.00 Dzień Otwarty Szkoły. W programie możliwość spotkania z dyrekcją, gronem pedagogicznym i uczniami Collegium oraz sposobność obejrzenia budynku z internatem. Motywem przewodnim będzie: „Egzamin gimnazjalny w pigułce”, czyli warsztaty z przedmiotów: matematyka, fizyka, chemia, historia, język angielski. Szkoła oferuje uczniom możliwość rozszerzeń aż z 11 przedmiotów. Placówka zaprasza do Pelplina tegorocznych absolwentów gimnazjów wraz z rodzicami, a także wszystkich zainteresowanych działalnością Szkoły. Szkoła przylega do Katedry Pelplińskiej.
  9. 20 marca (poniedziałek) o godz. 16.00 w Kolegiacie Wejherowskiej odbędą się uroczystości z okazji święta Patrona Rzemiosła – św. Józefa. Zaprasza Powiatowy Cech Rzemiosł MiŚP – Związek Pracodawców. Wszystko rozpocznie się o godz. 15.00 przed „Domem Rzemiosła”, ul. Hallera 18. Przemarsz pocztów sztandarowych, Msza św. i spotkanie przy stole.
  10. Zapowiedzi:

Sylwester Schmidtke                   st. wolny         Linia

Małgorzata Skrzypkowska           st. wolny         Dzięcielec       (I)