Ogłoszenia 12.03.2017

II niedziela Wielkiego Postu – 12.03.2017 r.

Kolekta misyjna (Ad gentes)

1.      Kolejny raz zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych.

a.       Droga Krzyżowa                    w piątki o 8.30 i o 18.00 z kazaniem pasyjnym podczas Mszy św.

b.      Droga Krzyżowa dla dzieci w piątki o 17.00 (bez Mszy św.)

c.      Gorzkie Żale                           w niedziele po Mszy św. o 11.00.

Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

2.      Za tydzień w sobotę Mszą św. o 18.00 rozpoczniemy Parafialne Rekolekcje Wielkopostne, które potrwają do środy włącznie. Nauki będzie głosić ks. dr Wojciech Węckowski, kanonik gremialny Kapituły Katedralnej Pelplińskiej, dyrektor Wydawnictwa „Bernardinum”, Redaktor naczelny dwutygodnika „Pielgrzym”. W sobotę na 20.30 zapraszamy młodzież na naukę stanową i Apel Maryjny, szczególnie młodzież przygotowującą się do bierzmowania. Za tydzień w niedzielę ze względu na rekolekcje Msza św. w Kętrzynie będzie o 13.30.

3.      Za tydzień podczas Mszy św. o 11.00 udzielimy sakramentu chrztu św. nauka dla rodziców i chrzestnych będzie w piątek po wieczornej Mszy św.

4.      Za tydzień będzie zbierana kolekta na potrzeby WSD Pelplinie.

5.      W tym roku Uroczystość św. Józefa przypadająca w przyszłą niedzielę jest przeniesiona na dzień następny.

6.      Jest do odebrania nowy „Pielgrzym” oraz inna prasa katolicka.

7.      Trwa remont i konserwacja naszych organów. Wymaga to bardzo dużego nakładu pracy i finansów. Prace remontowo - konserwacyjne potrwają ok dwóch miesiecy.

8.      Zmarła + Irena Bullmann l. 66, Zakrzewo 1. Pogrzeb będzie we wtorek o 10.00; pokropienie w kaplicy na cmentarzu o 9.30. Różaniec jest odmawiany w Zakrzewie.

9.      Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Pelplińskiej zaprasza na 32 Światowy Dzień Młodzieży w Kościerzynie – 9 kwietnia 2017 r. Początek godz. 13.15. Więcej informacji na plakacie.

10.    Diecezjalny Ośrodek Duszpasterstwa Akademickiego „Martyria” wraz ze wspólnotami Sanktuarium Królowej Męczenników w Bydgoszczy organizuje XVII Misterium Męki Pańskiej, pt. „Ecce Homo”, które odbędzie się w fordońskiej Dolinie Śmierci. Odbędzie się ono w Niedzielę Palmową 9 kwietnia w dwóch odsłonach o godz. 16.00 i 20.00.

11.     1 i 2 oraz 8 i 9 kwietnia godz. 14.00 Misterium Męki Pańskiej w Górce Klasztornej /plakat/.