Ogłoszenia 26.02.2017

VIII niedziela zwykła – 26.02.2017 r.

26 II – 4 III: Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu

1.      W niedzielę, poniedziałek i we wtorek będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu na wzór dawnego nabożeństwa czterdziestogodzinnego.

·        Niedziela                                                                                                    po Mszy św. o 15.00   do 18.00

·        Poniedziałek                 po Mszy św. o 7.00     do 11.00          oraz     po Mszy św. o 17.00   do 23.00

·        Wtorek                            po Mszy św. o 7.00     do 13.00            oraz     po Mszy św. o 17.00   do 21.00

2.      W tym tygodniu Środą Popielcową rozpoczynamy w Kościele okres Wielkiego Postu. W Popielec obowiązuje post ilościowy tzw. ścisły (czyli w ciągu dnia tylko jeden posiłek przyjmujemy do syta) i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Przypominamy, że zakaz udziału w zabawach obowiązuje przez cały Wielki Post. Msze św. będą w Lini o 6.30, 18.00 i 19.30; w Kętrzynie i w Niepoczołowicach o 16.30. Środa Popielcowa rozpoczyna „Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty”  /1 – 4 III/.

3.      Nabożeństwa Wielkopostne będą :

a.       Droga Krzyżowa                w piątki o 8.30 i o 18.00 z kazaniem pasyjnym podczas Mszy św.

b.      Droga Krzyżowa dla dzieci    w piątki o 17.00 (bez Mszy św.)

c.       Gorzkie Żale                           w niedziele po Mszy św. o 11.00.

Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

4.      W tym tygodniu przypadają miesięczne dni eucharystyczne. W czwartek od 16.00 do 17.00 będzie dodatkowa okazja do spowiedzi św. Po wieczornej Mszy św. będzie comiesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu do 19.30.

5.      W I piątek Msze św. w Lini poza wspomnianymi będą w kościołach filialnych o 16.00.

6.      W I sobotę na 8.00 zapraszamy na Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Po mszy św. nabożeństwo I-sobotnie i o 9.15 odwiedziny chorych.

7.      W Wielkim Poście, w soboty - od 4 marca w naszym dekanacie będzie przeprowadzony Kurs Przedmałżeński. Spotkania będą się odbywać w Sierakowicach w parafii Św. Marcina o godz. 19.00.

8.      Jest nowy „Pielgrzym” i „Małego Pielgrzyma” oraz inna prasa katolicka.

9.      Za tydzień będzie zbierana kolekta inwestycyjna.

10.  Podobnie jak przed rokiem rozpoczynamy akcję Caritas zbierania jałmużny do papierowych skarbonek. Jednym z głównych celów jałmużny wielkopostnej jest uwrażliwienie ludzi na potrzeby innych. Jałmużna nie jest tylko zwykłym wsparciem okazanym potrzebującemu, ale jest uczynkiem miłosierdzia. Pamiętajmy, że jałmużna nie bierze się z tego co nam zbywa albo czego nie potrzebujemy, lecz jest rezultatem świadomego wyrzeczenia oraz umartwienia i pracynad sobą. Różni się więc od dobroczynności tym, że ma na względzie nie tylko potrzebującego, lecz także darczyńcę, który przez dawanie jałmużny udoskonala siebie. Zachęcamy, aby całe rodziny zaangażowały się w akcję „Skarbonka miłosierdzia”. Niech w każdej rodzinie znajdzie się taka skarbonka na czas Wielkiego Postu. Jedna złotówka, z każdej skarbonki zostanie przeznaczona na działalność charytatywną Caritas Diecezji. Koszt skarbonki wynosi 30 gr. Wpłata do Caritas wyniesie zatem 1,30 zł za skarbonkę. Pozostałe zebrane środki pozostają do dyspozycji parafii. Przed rokiem z m.in. z tego funduszu dzieci z naszej parafii pod opieką Zespołu charytatywnego mogły wyjechać do Łeby. Dzieci są zaproszone do udziału w konkursie „Logo ze skarbonki”. Oddając w kościele w Wielką Sobotę razem ze „święconką” zebrane pieniądze należy włożyć do skarbonki kartę z wypisanym: imieniem, nazwiskiem i parafią.

11.  Od tygodnia obowiązuje zakaz wstępu na chór. Jak słyszeliśmy organy stopniowo odmawiały posłuszeństwa. Wyłączały się poszczególne głosy, a inne nie chciały się wyłączyć. Obecnie trwa wycena ewentualnego remontu.

12.  Zapowiedzi:

Rafał Myszk                 kawaler           Sierakowice

Beata Stencel               panna              Linia               (II)

Piotr Richert                  kawaler           Bolesławowo

Anita Okrój                    panna              Linia                (II)

13.  W środę odbył się pogrzeb + Tadeusza Sommer l. 68 z Lini, ul. Długa.  Zdrowaś Maryjo…Wieczny odpoczynek…

14. Bardzo prosimy, aby osoby z komitetu organizacyjnego do Pierwszej Komunii zgłosiły do ks. wikariusza ilość osób chętnych na wyjazd.