Ogłoszenia 19.02.2017

VII niedziela zwykła – 19.02.2017 r.

15.00 – Koronka / / Godzina Miłosierdzia

1. Każda niedziela jest wyjątkową okazją do dojrzewania naszej wiary, do pogłębiania i zacieśniania naszej osobistej relacji z Panem Bogiem. Jakże jest ważne, aby w tym procesie brała udział każda nasza rodzina i cała wspólnota parafialna. Pozwólmy Panu Jezusowi przemieniać nasze życie. Powierzajmy Mu trudy minionego tygodnia i nadzieje, które otwiera przed nami. Niech On działa w naszych sercach, a wówczas codzienność wypełni się dobrem.
  2. Msze św. w tygodniu do piątku będą o 17.00 i 18.00; w sobotę o 8.30 i 18.00.
  3. W poniedziałek po wieczornej Mszy św. zapraszamy na krótkie spotkanie narzeczonych, którzy do końca roku zamierzają wstąpić w sakramentalny związek małżeński, a jeszcze nie byli na takim spotkaniu. Kolejny raz przypominamy, że według nowych zasad narzeczeni zgłaszają się do kancelarii parafialnej 6 – 12 miesięcy przed planowaną datą ślubu.
  4. W środę przypada liturgiczne święto Katedry Św. Piotra.
  5. Do przyszłej niedzieli prosimy zabrać swoje prace konkursowe – ozdoby świąteczne.
  6. W przyszłą niedzielę o 11.00 poświęcimy obraz „Małej Arabki” dar pracowników ZS w Lini, którzy przed rokiem brali udział w pielgrzymce do Ziemi Świętej.
  7. W najbliższą sobotę, tj. 25 lutego na godz. 10.00 zapraszamy dzieci na próbę scholi Boże Łapki do salki w Kościele.
  8. Zapowiedzi:

Rafał Myszk                    kawaler           Sierakowice

Beata Stencel                   panna              Linia               (I)

Piotr Richert                  kawaler           Bolesławowo

Anita Okrój                     panna              Linia               (I)

W tym tygodniu patronuje nam:

• W środę, 22 lutego, przypada święto Katedry św. Piotra Apostoła. Już od IV wieku wierni Rzymu obchodzili pamiątkę założenia gminy chrześcijańskiej i obrania Wiecznego Miasta przez św. Piotra Apostoła na stolicę Kościoła Chrystusowego. Symbolem władzy Piotrowej stała się potężna bazylika, wzniesiona w XVII wieku nad grobem pierwszego biskupa Rzymu, ale nie o samą budowlę przecież chodzi. Święto jest przede wszystkim okazją do wyrażenia czci św. Piotrowi i każdemu jego następcy, którzy zgodnie z wolą Chrystusa zostali wybrani na pasterzy całego Kościoła powszechnego. Przez tyle lat wielką modlitewną miłością otaczaliśmy św. Jana Pawła II, o którym z taką dumą mówiliśmy: Piotr naszych czasów. Niech nie zabraknie wyrazów oddania i modlitwy w intencji Ojca Świętego Franciszka. Naszym obowiązkiem jest wspierać jego pasterską posługę w niesieniu Ewangelii wszystkim narodom.
  • 23 II – św. Polikarp, biskup i męczennik, uczeń św. Jana Ewangelisty, ustanowiony przez tego Apostoła biskupem Smyrny w Azji Mniejszej; zaliczany jest do grona ojców apostolskich, czyli pisarzy chrześcijańskich, którzy znali Apostołów i bezpośrednio od nich czerpali naukę pozostawioną przez Chrystusa; po 60 latach przewodzenia Kościołowi w Smyrnie poniósł śmierć męczeńską pomiędzy rokiem 155 a 169 (wspomnienie obowiązkowe).