Ogłoszenia 12.02.2017

VI niedziela zwykła – 12.02.2017 r.

1. W nadchodzącym tygodniu Msze św. w Lini będą o 17.00 i 18.00, w sobotę jak zwykle o 8.30 i z liturgią niedzielną o 18.00.
  2. We wtorek przypada w liturgii święto świętych Cyryla, mnicha i Metodego biskupa – Patronów Europy.
  3. Za tydzień o 15.00 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego, a po Mszy św. na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
  4. Jest do nabycia nowy „Pielgrzym”, „Cuda i Łaski Boże”, „Nasza Arka”. W najnowszym numerze dwutygodnika "Pielgrzym" znaleźć można, między innymi, artykuł Wincentego Łaszewskiego zatytułowany "Św. Walenty - patron odarty z życiorysu". Jest to portret świętego, który większości z nas kojarzy się zakochanymi parami. A to, jak pisze autor, tylko część prawdy. "Ja jestem od garów"! to z kolei rozmowa ze znaną dziennikarką autorką programu edukacyjnego Wiem, co jem i wiem, co gotuję", ambasadorką kuchni polskiej Katarzyną Bosacką. Polecamy też rozmowę z Julią Pruszak, odtwórczynią głównej roli w operze "Cyganeria". Pochodząc z Czarnej Wody sopranistka, opowiada o sile marzeń i pasji do śpiewania. 'Wyśpiewane marzenia" tak zatytułowana jest rozmowa. W tym numerze "Pielgrzyma" przeczytać można również artykuł o wychowywaniu dzieci.  Są stałe pozycje;  felietony, informacje kulturalne, ciekawostki medyczne i techniczne oraz tradycyjna krzyżówka. Gorąco polecamy naszą diecezjalną gazetę.
  5. W czwartek odbył się pogrzeb + Czesława Okroj l. 81 zam. Linia, Szkolna 30. „Zdrowaś Maryjo…” „Wieczny odpoczynek…”.
  6. Można zabierać z kościoła ozdoby, które brały udział w konkursie.

W tym tygodniu patronują nam:

• Dnia 14 lutego tradycja wspomina św. Walentego, kapłana rzymskiego, który w 269 roku poniósł śmierć męczeńską, gdyż podczas tortur nie chciał się wyrzec Chrystusa. Na Zachodzie, zwłaszcza w Anglii i Stanach Zjednoczonych, a od jakiegoś czasu także u nas, przyjęło się go czcić jako patrona zakochanych. Niech to będzie okazja do radości i wspólnej zabawy, wszak trwa jeszcze karnawał, ale także do modlitwy, podziękowania Panu Bogu za miłość, którą nas obdarzył, i za bliskich, którzy nas kochają. Pamiętajmy też o narzeczonych z naszej wspólnoty parafialnej i prośmy, aby ich wzajemna miłość się umacniała i aby z Panem Bogiem weszli na wspólną drogę życia.
  • Również 14 lutego, przypada święto św. św. Cyryla (826-869), mnicha, i Metodego (815-885), biskupa. Ci urodzeni w Cesarstwie Wschodnim bracia, bardzo wykształceni, znający różne języki z hebrajskim, syryjskim i łaciną włącznie, piastujący różne godności kościelne, podjęli wiele udanych wypraw misyjnych, między innymi do kraju Chazarów na Krymie, do Bułgarii i na Morawy, gdzie wprowadzili do liturgii język słowiański pisany alfabetem greckim (głagolicę). Cyryl przetłumaczył Pismo Święte na język staro-cerkiewno-słowiański. Tym językiem nadal posługuje się kilkadziesiąt milionów braci prawosławnych i kilka milionów grekokatolików. Obaj święci są uważani za apostołów Słowian. W 1980 roku papież św. Jan Paweł II ogłosił ich współpatronami Europy, podnosząc tym samym ich wspomnienie do rangi święta.