Ogłoszenia 29.01.2017

IV niedziela zwykła – 29.01.2017 r.

1. Zakończyła się wizyta duszpasterska – kolęda w naszej parafii. Składamy wszystkim parafianom serdeczne podziękowanie za przyjęcie kapłana, p. organisty i ministrantów z modlitwą i błogosławieństwem w waszych domach. Dziękujemy za wszelkie przejawy życzliwości, za posiłki, poczęstunki, obwozy i ofiary złożone na Kościół. Bóg Zapłać!!
  2. Od poniedziałku do środy Msze św. będą w Lini o 17.00 i 18.00.
  3. W poniedziałek po Mszy św. o 18.00 odbędzie się krótkie spotkanie dla narzeczonych, którzy w tym roku do sierpnia włącznie zamierzają wstąpić w sakramentalny związek małżeński. Wystarczy obecność jednej ze stron. Wg nowych zasad przygotowanie do małżeństwa u doradców życia rodzinnego rozpoczyna się 6 miesięcy przed planowaną datą ślubu.
  4. W środę o 9.30 będzie dodatkowa Msza św. w Kętrzynie w intencji seniorów.
  5. W tym tygodniu przypadają miesięczne dni eucharystyczne. Przypominamy o spowiedzi z okazji I piątku. Z sakramentu Pokuty i pojednania prosimy skorzystać w ciagu tygodnia przed każdą Mszą św. w Lini.
  6. W czwartek w liturgii przypada święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Jest to Dzień Życia Konsekrowanego. Msze św. w Lini będą rano o 6.45 oraz wieczorem o 16.30 i 18.00; w Kętrzynie o 16.30, a w Niepoczołowicach o 18.00. W czasie Mszy św./poza ranną w Lini/ będzie obrzęd błogosławieństwa świec. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. zapraszamy ze świecami na Mszę św. w Lini o godz. UWAGA 16.30. W czwartek będzie zbierana kolekta na rzecz zakonów klauzurowych. Po wieczornej Mszy św. będzie adoracja Najświętszego Sakramentu do 19.30.
  7. W piątek Msze św. będą w Lini o 8.00 i 18.00, a w Kętrzynie i w Niepoczołowicach o 16.30. W piątek przypada wspomnienie św. Błażeja po Mszach św. odprawimy obrzęd błogosławieństwa świec i wiernych w chorobach gardła.
  8. W sobotę o 8.00 odśpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny. Po Godzinkach odmówimy Koronkę, a po Mszy św. odprawimy nabożeństwo pierwszej soboty.
  9. W sobotę od 9.00 odwiedzimy chorych z sakramentami świętymi.
  10. Sakramentu chrztu św. udzielimy w niedzielę 12 lutego podczas Mszy św. o 11.00. Dzieci prosimy zgłaszać w tym tygodniu do środy włącznie.
  11. Za tydzień będzie zbierana kolekta inwestycyjna.
  12. Jest do nabycia nowy „Pielgrzym” i „Mały Pielgrzym”. W najnowszym numerze dwutygodnika "Pielgrzym" znaleźć można, między innymi, rozmowę ze znanym ornitologiem, dyrektorem warszawskiego ZOO i autorem gawęd o ptakach w polskim radio - dr Andrzejem Kruszewiczem, zatytułowaną  "Zwierzęta też mają charakterki". "Polski przylądek" to z kolei reportaż o szkole, którą założyła w Irlandii pelplinianka - Anna Siecińska. Polska Szkoła Bez Granic - bo tak się nazywa, dba o edukację dzieci polskich emigrantów. W tym numerze "Pielgrzyma" przeczytać też można artykuł o tym, jakie sztuczki stosują handlowcy, żeby wyciągnąć jak najwięcej z naszych kieszeni, jest też obszerna informacja o nowej publikacji zatytułowanej "Alfabet Pelpliński", który przygotowała grupa pasjonatów. Są stałe felietony, informacje kulturalne, ciekawostki medyczne i techniczne oraz tradycyjna krzyżówka. Gorąco polecamy naszą diecezjalną gazetę.