IV Orszak Trzech Króli

IV ORSZAK TRZECH KRÓLI 2017

 

Dnia 6 stycznia 2017 roku w naszej parafii odbył się IV Orszak Trzech Króli. W tym roku aura zimowa nam dopisała i wszystko zostało przykryte białą powłoką śniegową. Mimo śniegu i mrozu parafianie nie zawiedli i przyszli na orszak przebierając się w kolory wg tajemnic różańca misyjnego: na niebiesko, czerwono, biało, żółto i zielono. Nasz przemarsz rozpoczęliśmy modlitwą w intencji misji i misjonarzy. Ruszyliśmy sprzed OSP w Lini za Gwiazdą i Królami idąc do kościoła oddać pokłon świętej Rodzinie. Po drodze były trzy przystanki na których rozegrały się sceny: u Pasterzy, u Heroda i w Gospodzie. Na końcu wraz z królami oddaliśmy pokłon świętej Rodzinie w kościele i wspólnie oddaliśmy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, gdyż był to I piątek miesiąca oraz odmówiliśmy modlitwy w intencji misji. W kościele odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszą „Ozdobę świąteczną”. Oto nagrodzeni w konkursie:

 

L.p.

Osoby

Zdobyte miejsce

1.     

Rodzina Gosz

I

2.     

Mateusz i Piotr Bednarek

II

3.     

Julia Klejna

III

4.     

Elżbieta Labuda

III

5.     

Julianna i Bartek Głodowski

IV

6.     

Sylwia Labuda

V

7.     

Amelia i Katarzyna Trowska

V

8.     

Rodzina Studzińskich

V

 

 

 

9.     

Beata i Szymon Tabaka

Wyróżnienie

10. 

Wiktor Miotk

Wyróżnienie

 

 

 

 

 

W przerwach między rozdawaniem nagród było wspólne śpiewanie kolęd. Poszczególne grupy śpiewały kolędy losowo wybrane przez pana organistę.

Bardzo serdeczne podziękowania wszystkim za udział Orszaku Trzech Króli. Dziękujemy: młodzieży zaangażowanej w odgrywane role, strażakom za zapewnione bezpieczeństwo i za niesienie flag orszakowych, orkiestrze, scholii „Boże Łapki” za śpiew, harcerzom za pomoc w rozdawaniu gadżetów orszakowych, gospodarzom za użyczenie przyczep i za dostarczenie na trasę, pani Iwonie za scenariusz, panu Jankowi za śpiew, panu Edkowi za wystrój "Gospody", niosącym nagłośnienie. Wszystkim osobom, które włączyły się w konkurs ozdób świątecznych – DZIĘKUJEMY, a nagrodzonym GRATULUJEMY!!! Wszystkim za wszystko wielkie BÓG ZAPŁAĆ!!!