Ogłoszenia 01.01.2017

Z okazji 2017 składamy:

Najserdeczniejsze życzenia

Bożego błogosławieństwa,

a zwłaszcza pokoju ducha, zdrowia ciała, światła umysłu w Bożej Mądrości

i sił do realizacji swojego powołania

duszpasterze

Niedziela świetej Bożej Rodzidzielki Maryi

01.01.2017

1. W Nowy Rok w kościele lub w kaplicy można uzyskać odpust zupełny za uroczysty śpiew lub modlitwę słowami Hymnu O Stworzycielu Duchu przyjdź Z modlitwą tą należy połączyć intencję uproszenia Bożej opieki na cały rok.

2. W tym tygodniu od poniedziałku do czwartku Msze św. będą rano o 7.00 i wieczorem o 18.00.

3. W tym tygodniu przypadają miesięczne dni eucharystyczne. W czwartek będzie adoracja do 19.30.

4. W piątek przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). Kolekta z Trzech Króli jest przeznaczona na potrzeby misji. Msze św. przedpołudniem będą jak w niedzielę, a Msza św. popołudniowa będzie o godzinę wcześniej, czyli o 14.00. Na godzinę 15.00 zapraszamy na przemarsz Orszaku Trzech Króli. Po Mszy św. zbierzemy się przed budynkiem OSP, gdzie będzie można się przebrać i przygotować do przemarszu. Jak w latach poprzednich prosimy o przygotowanie strojów wg przydzielonych kolorów i gromadzenie się przy osobach w danym kolorze. W takich grupach będziemy się modlić w intencji misji i o nawrócenie chrześcijan.

Ameryka Pn i Pd czerwony: Linia ul. Długa pod Zakrzewo, Linia Dworzec i całe Zakrzewo
Europa biały: Niepoczołowice całe
Azja żółty: Kętrzyno i wybudowania, Kobylasz, Igrzeczna oraz Potęgowo
Afryka zielony: Długa po stronie nieparzystej, Krótka, Wrzosowa, Turystyczna i Sportowa i okolice
Australia i Oceania niebieski: Linia ul. Długa po stronie parzystej, Klubowa, Osiedlowa, Łąkowa i Szkolna

5. Do kościoła pójdziemy tradycyjnie – dookoła kapuśniaka. Strażaków prosimy o zapewnienie bezpieczeństwa  na drodze. W kościele pokłonimy się św. Rodzinie i tam nastąpi rozstrzygniecie konkursu ozdób świątecznych.  Zapraszamy wszystkich - również gości.Młodzież przygotowującą się do bierzmowania i czwartoklasistów, którzy trwają w stanie łaski mogą zgłosić się po podpisy bez spowiedzi – pozostałych zapraszamy do skorzystania ze spowiedzi – przed każdą Mszą św. Modlitwy I piątkowe odmówimy w Trzech Króli na zakończenie orszaku.

6. W sobotę przed Mszą św. tj. o 8.00 odśpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny; o 8.20 odmówimy Koronkę, a po odprawimy Nabożeństwo z racji I soboty.

7. Przyszłą niedzielę – po Objawieniu Pańskim obchodzić będziemy jako święto Chrztu Chrystusa. Za tydzień będzie zbierana kolekta inwestycyjna.

8. Sakramentu chrztu św. w styczniu udzielimy w niedzielę 15. Dzieci do sakramentu prosimy zgłaszać w tym tygodniu do środy po wieczornych Mszach św.

9. Jest do odebrania nowy „Pielgrzym” i inna prasa.

10. Wizyta Duszpasterska

11. Statystyka: