Ogłoszenia 25.12.2016

Uroczystość  Narodzenia Pańskiego – 25.12.2016 r.

1. Dzisiaj Msze św. jeszcze będą w ciągu dnia  o 9.00 w Lini i w Niepoczołowicach oraz o 11.00 Lini i w Kętrzynie. Podczas Mszy św. o 11.00 w Lini udzielimy sakramentu chrztu św. Dzisiaj  nie będzie Mszy św. o 15.00.
  2. Jutro /poniedziałek/– drugi dzień świąt - święto św. Szczepana, pierwszego Męczennika, Msze św. odprawimy jak w niedziele, łącznie z Mszą św.  o godz. 15.00. Na godzinę 14.30   zapraszamy na przywitanie żłóbka (będziemy śpiewać kolędy, a dzieci prosimy o przygotowanie wierszyków). W poniedziałek będą zbierane ofiary do puszek na potrzeby KUL i szkolnictwa katolickiego.Ofiary składane przy żłobku przeznaczone są na potrzeby misji.
  3. We wtorek przeżywać będziemy święto Św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Msze św. będą o 17.00 i 18.00.
  4. W środę przeżywać będziemy święto  Świętych Młodzianków.
  5. Od środy do piątku Msze św. będą rano o 8.00!!! i wieczorem o 18.00.
  6. W tym roku święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa obchodzić będziemy w piątek, w Oktawie Uroczystości Narodzenia Pańskiego.
  7. W sobotę, we wspomnienie św. Sylwestra po Mszy św. o 18.00/liturgia z dnia następnego/ będzie nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne za 2016 r. z dziękczynnym Ciebie Boga wysławiamy (w ten dzień, w kościele lub kaplicy, śpiew lub modlitwę słowami tegoż hymnu na podziękowanie Bogu za dobrodziejstwa otrzymane w ciągu całego minionego roku można uzyskać odpust zupełny).
  8. W przyszłą niedzielę – w Nowy Rok przeżywać będziemy w Kościele Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i Światowy Dzień Pokoju. Msze św. będą w Lini o 9.00, 11.00 i 16.00! W Kętrzynie Msza św. będzie o 9.00, w Niepoczołowicach o 11.00. W Nowy Rok w kościele lub w kaplicy można uzyskać odpust zupełny za uroczysty śpiew lub modlitwę słowami Hymnu O Stworzycielu Duchu przyjdź… Z modlitwą tą należy połączyć intencję uproszenia Bożej opieki na cały rok.
  9. Dzieci ze szkoły w Lini przygotowujące się do I Komunii św. dzienniczki obecności przyniosą dopiero na Nowy Rok. Nie ma również podpisów dla kandydatów do bierzmowania w czasie świątecznym.
  10. W styczniu nie będzie odwiedzin chorych.
  11. Sakramentu chrztu św. w następnym miesiącu udzielimy w niedzielę 15 stycznia podczas Mszy św. o 11.00.
  12. Kolekta inwestycyjna, którą zazwyczaj zbieramy w pierwszą niedzielę miesiąca tym razem będzie w niedzielę 8 stycznia.
  13. Odwiedziny duszpasterskie - plan kolęd w zakładce Wizyta duszpasterska

Rekolekcje dla młodzieży

Szukasz dobrego sposobu na spędzenie ferii? Chcesz poznać wartościowych ludzi? Nudzi Cię ciągłe siedzenie przed komputerem? Mamy na to idealne rozwiązanie: rekolekcje Sierakowice 2017. Nie możesz zmarnować tej szansy! Gwarantujemy udaną zabawę, doborowe towarzystwo, a przede wszystkim radość ze spotkania z Bogiem. Czekamy na Ciebie!

Zgłoszenia należy przesyłać do 6 stycznia na adres: pelplin.ksm@gmail.com

Zgłoszenie powinno zawierać imię i nazwisko, wiek i parafię uczestnika.

Ważne informacje:

• Rekolekcje trwają od soboty 14 stycznia do środy 18 stycznia
  • Cena rekolekcji wynosi 70 zł od uczestnika
  • Jeśli przywieziesz rodzeństwo dostaniesz 10 zł rabatu (Rabat taki dostaniesz także, jeśli należysz do oddziału, który ma uregulowane składki. Uwaga! Rabaty się łączą!)
  • Organizatorem rekolekcji jest Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Pelplińskiej
  • Te rzeczy będą Ci potrzebne: ubranie wystarczająco ciepłe na styczniowe temperatury, elegancki strój na niedzielę, śpiwór, Pismo Święte, różaniec, coś do notowania, obuwie zmienne (dobry humor zapewniamy my)