Rekolekcje z Budziaszkiem

Rekolekcje Adwentowe z Janem Budziaszkiem

W dniach od 26 do 30 XI 2016 r. w naszej parafii dzielił się świadectwem swojego życia Jan Budziaszek – perkusista z zespołu „Skaldowie”, autor słynnych „Dzienniczków perkusisty.

Jest on znanym i cenionym muzykiem, ciągle zapraszanym na spotkania do kościołów, szkół, więzień i zgromadzeń zakonnych nie tylko w naszym kraju, ale na całym świecie.

Ludzie cenią sobie to, iż potrafi dzielić się tym, co przeżył i zarażać innych entuzjazmem. Często powtarza, że w życiu należy ciągle dziękować, a szczególnie wtedy, kiedy jest ciężko, bo „Wszystko w życiu jest łaską i tylko Pan Bóg wie, co dla nas jest dobre”. Jego ulubioną pieśnią, która „chodzi za nim” jest „Jak dobrze jest dziękować Ci Panie”.

Swoje życie przeżywa w odniesieniu do tajemnic radosnych, bolesnych, chwalebnych, które znamy z rozważań różańca św. Od swojego ojca nauczył się, że cokolwiek będzie robił w życiu, to powinien robić to tak, jakby to była ostatnia szansa jego życia. Nie jest też ważne czym zajmujemy się na co dzień, ważne jest czy chcemy przez to wywyższyć Boga, czy siebie.

Ze wzruszeniem opowiada o wielkiej łasce, którą otrzymał na spotkaniu z ludźmi głęboko niepełnosprawnymi. Patrząc na te osoby – „roślinki” zrozumiał, że skoro Pan Bóg dopuścił do tego, to miał znakomity plan. Może ktoś z jego pokolenia potrzebuje takiej ofiary”.

Siłę i radość czerpie z codziennej Eucharystii i medytacji czytań liturgicznych z dnia.

Kończąc rekolekcje powtarza „Biada mi, aby ktokolwiek po spotkaniu ze mną zapamiętał mnie, a nie Ciebie, Panie Boże”, zaś sens rekolekcji upatruje w tym, by jego opowieści pomogły odkryć ludziom siebie. Często powtarza, że każdy człowiek w oczach Boga jest kimś bardzo ważnym i „Każdy ma swój czas spotkania z Bogiem, jeden w kołysce, inny na łożu śmierci."

Maria i Jan Szulc