Ogłoszenia 04.12.2016

II niedziela Adwentu – 4.12.2016 r.

Kolekta inwestycyjna

Dzień Modlitw i Pomocy Materialnej Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie

1.      Wszystkich parafian: dzieci (z lampionami!), młodzież i dorosłych zachęcam do licznego udziału w roratach, sprawowanych w naszym kościele codziennie o godz. 18.00. Zachęcamy również do chwalebnego zwyczaju uczestnictwa we Mszy św. przed świtem o 6.40.

2.      W czwartek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to dzień modlitw w intencji Młodzieży Żeńskiej i jej posłannictwa w Kościele i świecie. Jak niegdyś zachęcamy do udziału we Mszy św. i do zachowania świątecznego charakteru tego dnia w swoich domach -  nie z obowiązku lecz z potrzeby serca. Msze św. będą w Lini o 6.40 i 18.00, a w kościołach filialnych o 16.30. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. zapraszamy na Mszę św. i poświęcenie medalików na godz. 18.00. Parafia Gowidlino zaprasza na swój doroczny odpust na godzinę 11.00.

3.      W nadchodzącym tygodniu rozpoczynają się spowiedzi adwentowe w dekanacie. Plan spowiedzi jest zawarty w intencjach mszalnych.

4.      Przypominamy, że spowiedź św. adwentowa w naszej parafii będzie w sobotę 17 grudnia.

5.      Jest do odebrania nowy nr „Pielgrzyma”, „Mały Pielgrzym”, „Nasza Arka”

6.      Zapowiedzi:

Dmitriy Panto                        kanonicznie wolny     Gdańsk

Patrycja Bednarek                  panna                          Lini                 (II)

7.      W środę odbył się pogrzeb + Elżbiety Trowskiej l.91, zam. Linia 163. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

Caritas Parafialna informuje:

• Tydzień temu rozpoczęliśmy coroczną akcję Caritas Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Minimalna cena małej świecy wynosi 8 zł, a dużej 15 zł. Akcję można również wspierać wysyłając SMS o treści POMAGAM pod numer 72052 (koszt 2,46 zł z VAT).
  • W Adwencie przeprowadzamy zbiórkę żywności w szkołach i sklepach na terenie parafii na paczki świąteczne
  • Spotkanie wigilijne dla samotnych będzie w niedzielę 18.XII

• 6 stycznia 2017 odbędzie się w naszej parafii IV Orszak Trzech Króli. W tym roku ogłaszamy konkurs na najpiękniejsze ozdoby świąteczne do kościoła (bombki, szyszki, gwiazdki, itp.). Dlatego prosimy o wykonanie prac do 18 XII. Chcielibyśmy aby prace mogły być użyte w kościele parafialnym i w kościołach filialnych. Ozdoba nie powinna przekraczać 20 cm wysokości i powinna być lekka, podpisane składamy w kościele parafialnym na miejscu scholii. Ogłoszenie laureatów i wręczenie nagród nastąpi na koniec Orszaku w Kościele. Przewidziane są cenne Nagrody!!!

Zawiadamiamy, że dnia 01.XII.2016 r. zmarła śp. Alina Sławińska, dawna pielęgniarka, położna w naszym ośrodku zdrowia. Różaniec za zmarłą odmawiany jest w parafii Chrystusa Króla w Wejherowie po wieczornej Mszy św. ok. 18.30 do środy 07.XII. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w czwartek 08.XII. w Lidzbarku Warmińskim.