Ogłoszenia 27.11.2016

I niedziela Adwentu – 27.11.2016 r.

1. Spotkania z Janem Budziaszkiem /wg planu/ Pn. –Śr. o 17.15 – różaniec, a po wieczornej Mszy św. konferencja. W środę na wieczornej Mszy św. będzie zbiórka - jako nasz dar wdzięczności.

2. Od nadchodzącego tygodnia - od poniedziałku do piątku - Msze św. w Lini będą rano o 6.40 i wieczorem o 18.00. Małe dzieci z lampionami zapraszamy na Mszę św. o 18.00. Zachęcamy również do chwalebnego zwyczaju uczestnictwa we Mszy św. przed świtem o 6.40 /lampiony ranne…/. Dzieci (SP i młodsi) obecne na wieczornej Mszy św., jak również rano otrzymają obrazek (czyli znak uczestnictwa w roratach). Temat przewodni tegorocznych rorat to: „W domu Królowej Maryi”.

3. W środę przypada święto św. Andrzeja, Apostoła.

4. W tym tygodniu przypadają miesięczne dni eucharystyczne. Osoby odprawiające nabożeństwo I Piątków zapraszamy do spowiedzi i po podpisy już od poniedziałku przed każdą Mszą św. /przypominamy, że dla ważności nabożeństwa potrzebne jest pełne uczestnictwo we Mszy św. w I Piątek/. W czwartek od 17.00 – 18.00 – będzie dodatkowa spowiedź, a po wieczornej Mszy św. comiesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu do 19.30. W piątek Msze św. w kościołach filialnych będą o 16.30.

5. W sobotę od 9.00 odwiedzimy chorych z sakramentami świętymi. Kolejne odwiedziny planujemy jeszcze w tygodniu przed samą Wigilią. O 8.00 zapraszamy do śpiewu Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP.

6. W sobotę o 16.30 w Lini będzie dodatkowa Msza św. w intencji Pszczelarzy.

7. Przyszła niedziela będzie przeżywana w Polsce jako Dzień Modlitw i Pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Przed kościołami będą zbierane ofiary do puszek na ten cel.

8. Za tydzień będzie zbierana kolekta inwestycyjna.

9. Za tydzień o 15.00 będzie niezapowiedziany wcześniej chrzest dziecka. Jeżeli komuś odpowiadałby ten termin może jeszcze zgłosić się do wtorku włącznie.

10. Pielgrzymi, którzy w październiku byli w Rzymie jako dar wdzięczności ufundowali dla parafii ornat w formie szkaplerza, z wizerunkiem Serca Jezusowego z przodu i na plecach z narzędziami męki pańskiej. Bóg zapłać!

11. Przypominamy, że w święto 8 grudnia, podczas wieczornej Mszy św. będzie poświęcenie modelików dla dzieci I komunijnych (medaliki nabywamy we własnym zakresie).

12. Caritas Parafialna informuje:

• Na zakup sprzętu dla Pani Zofii zebraliśmy 5240,- zł i 1,-€ Bóg zapłać!
  • Z dniem dzisiejszym rozpoczynamy coroczną akcję Caritas Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Minimalna cena małej świecy wynosi 8 zł, a dużej 15 zł. Akcję można również wspierać wysyłając SMS o treści POMAGAM pod numer 72052 (koszt 2,46 zł z VAT).
  • W Adwencie przeprowadzamy zbiórkę żywności w szkołach i sklepach na terenie parafii na paczki świąteczne.
  • Spotkanie wigilijne dla samotnych będzie w niedzielę 18.XII.
  • Zabawa charytatywna (u P. Garskich) zaplanowana jest na sobotę 4.II.2017 r.

13. Zapowiedzi:

Dmitriy Panto                         kanonicznie wolny     Gdańsk

Patrycja Bednarek                  panna                          Lini                 (I)

6 stycznia 2017 odbędzie się w naszej parafii IV Orszak Trzech Króli. W tym roku ogłaszamy konkurs na najpiękniejsze ozdoby świąteczne do kościoła (bombki, szyszki, gwiazdki, itp.). Dlatego prosimy o wykonanie prac do 18 XII. Chcielibyśmy aby prace mogły być użyte w kościele parafialnym i w kościołach filialnych. Ozdoba nie powinna przekraczać 20 cm wysokości i powinna być lekka. Ogłoszenie laureatów i wręczenie nagród nastąpi na koniec Orszaku w Kościele. Przewidziane są cenne Nagrody!!!