Ogłoszenia 20.11.2016

XXXIV niedziela zwykła – 20.11.2016 r.

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

Kolekta na potrzeby WSD w Pelplinie

Zbiórka ofiar do puszek - dla Pani Zofii Brzeskiej

1.      Dziś przed Najświętszym Sakramentem w uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, we wszystkich świątyniach Kościoła katolickiego w Polsce, każdy może osobiście i razem z domownikami, we wspólnocie zgromadzenia liturgicznego, dokonać aktu przyjęcia Jezusa za Króla i Pana. Jako parafia tego aktu dokonamy po Mszy św. o 11.00. To wydarzenie będzie dla nas  zamknięciem Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia.

Z racji 3 niedzieli miesiąca w łączności ze Mszą św. o 15.00 zapraszamy na nabożeństwo „Godziny Miłosierdzia”. Od przyszłej niedzieli Koronkę do Miłosierdzia Bożego bedziemy odmawiać przed Mszą św. o godz. 15.00 a nie jak dotychczas przed ranną Mszą św.

Zakończyliśmy w sobotę odmawianie zdrowasiek jednorazowych. Roczne zdrowaśki bedziemy odmawiać naprzemiennie przed Mszą św. o 8.00 i 11.00. Prosimy o kontakt, gdy nastąpiły jakieś błędy w imionach i nazwiskach.

2.      W poniedziałek we wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny modlimy się  za Wspólnoty Życia Konsekrowanego w szczególności za zakony klauzurowe i do tej modlitwy zachęcamy wszystkich parafian.

3.      We wtorek, we wspomnienie Św. Cecylii modlimy się za organistów, muzyków, kantorów, psałterzystów oraz chóry kościelne i schole.

4.      W sobotę  przypada wspomnienie św. Jana Berchmansa – Patrona Ministrantów.

5.      Przyszła niedziela – I Adwentowa rozpoczyna nowy rok kościelny. Od następnego poniedziałku rozpoczynamy Roraty. Zachęcamy starszych, aby pomogli dzieciom w przygotowaniu lampionów. Od przyszłej niedzieli zaczynamy również rozprowadzać świece Wigilijnego Dzieła Pomocy.

6.      Od przyszłej niedzieli zapraszamy na trzydniowe spotkania z Janem Budziaszkiem, perkusistą zespołu Skaldowie. Tematem spotkań będzie „Różaniec – tajemnicą życiowego sukcesu”.

7.      Spowiedź adwentowa w naszej parafii będzie w sobotę przed IV niedzielą Adwentu, czyli 17 grudnia.

8.      Jest do odebrania nowy „Pielgrzym”, „Cuda i łaski Boże”, Kalendarze z Papieżem Franciszkiem.

9.      Termin sakramentu chrztu św. wyznaczamy na I święto Bożego Narodzenia na godz. 11.00.

10.Zapowiedzi:

Rafał Czaja                          kawaler                      Linia

Miriam Klaja                        panna                         Trier /Trewir/ (Niemcy)     (II)

·    GDK w Linia serdecznie zaprasza mieszkańców gminy Linia na Koncert Andrzejkowy muzyki rozrywkowej w wykonaniu grupy wokalnej nauczycieli z Zespołu Szkół w Strzepczu. 24 listopad 2016 godz. 18.00 sala GDK w Lini. Wstęp wolny.