Ogłoszenia 12.11.2016

XXXIII niedziela zwykła – 13.11.2016 r.

Dzisiaj w Polsce Dzień modlitwy i solidarności z Kościołem prześladowanym zbiórka do puszek

oraz Dzień modlitw w intencji Polonii i Polaków przebywających za granicą

Cała Polska przygotowuje się do Jubileuszowego aktu przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. W tym tygodniu do piątku  włącznie odprawiamy Nowennę przed tym wydarzeniem  w łączności z wieczorną Mszą św. Uroczystość rozpocznie się 19 listopada br., o godz. 10.00 w sanktuarium w Łagiewnikach. Jej kulminacyjnym punktem będzie liturgia Mszy św. o godz. 12.00. Jubileuszowy Akt będzie proklamowany przed Panem Jezusem wystawionym w Najświętszym Sakramencie.

Natomiast w uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, we wszystkich świątyniach Kościoła katolickiego w Polsce, każdy będzie mógł osobiście i razem z domownikami, we wspólnocie zgromadzenia liturgicznego, dokonać aktu przyjęcia Jezusa za Króla i Pana.

Jako parafia tego aktu dokonamy po Mszy św. o 11.00. To wydarzenie będzie dla nas  zamknięciem Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia.

1.        Z racji 3 niedzieli miesiąca w łączności ze Mszą św. o 15.00 odprawimy nabożeństwo „Godziny Miłosierdzia”. Za tydzień będzie zbierana  kolekta na potrzeby WSD w Pelplinie.

2.        Serdecznie dziękujemy za dwa nowe konfesjonały, które na zakończenie „Jubileuszowego Roku Miłosierdzia”  ofiarowali dla parafii państwo Pipka.  Bóg zapłać!

3.        W sobotę w łączności z Mszą św. o 8.30 będzie nauka dla młodzieży przed bierzmowaniem.

4.        Zapowiedzi:        Rafał Czaja     kawaler           Linia

Miriam Klaja panna             Trier /Trewir/ (Niemcy)         (I)

5.        Za tydzień będzie zapowiadana zbiórka do puszek na zakup sprzętu dla pani Zofii Brzeskiej. Akcję przeprowadzą członkowie Caritas, GOPS-u i Stowarzyszenia Bądźmy Razem.

6.        Parafialna strona internetowa jest po przebudowie. Dla właściwego oglądania należy ponownie wpisać w wyszukiwarkę nową stronę: www:parafia-linia.pl Nowa strona ma następujące funkcjonalności: odświeżona szata graficzna, wirtualna wycieczka po kościele, galeria zdjęć, wersja na urządzenia mobilne, wyszukiwarka. Dziękujemy za pomoc w przebudowie strony naszemu parafianinowi.

7.        Zmarli:    Vw środę odbył się pogrzeb byłego parafianina + Rafała Hallmann l. 32

Vw czwartek odbył się pogrzeb + Mileny Elwart – miesięcznego dziecka z Kielna

Vwe wtorek odbędzie się pogrzeb + Marty (Zofii) Klejna l. 81, Potęgowo 3. Różaniec po Mszy św. w kościele: sobota 18.00; niedziela 15.00; poniedziałek 18.00. Pogrzeb odbędzie się we wtorek. Msza św. rozpocznie się ok. o 10.00 wcześniej różaniec i poświęcenie w kościele.

·        13.00 GDK Mistrzostwa w Strzelectwie

·        16.XI godz. 17.00 ZS w Strzepczu Wieczornica z okazji Dnia Niepodległości

·        „Gmina Linia łącznie z Gminą Miasta Redy, Gminą Luzino i Łęczyce,  rozpocznie w przyszłym tygodniu rekrutację do  projektu dofinansowanego z Unii Europejskiej. Rekrutacja prowadzona będzie od poniedziałku, 14.11.2016 r. do końca miesiąca wg. zasady kolejności złożonych wniosków do wyczerpania limitu.

Mieszkańcy mogą uzyskać dofinansowanie do instalacji solarnej, paneli fotowoltaicznych i pomp ciepła w wysokości od 60 do 79 % kosztów kwalifikowanych projektu. Zasady przystąpienia do konkursu zostaną omówione na najbliższym spotkaniu w dniu 16.11.2016  (tj. w najbliższą środę), które odbędzie się w GDK w Lini. Wnioski oraz zasady przystąpienia do konkursu zostaną przekazane sołtysom, udostępnione na stronie internetowejwww.gminalinia.com.ploraz dostępne będą w pokoju nr 4 Urzędu Gminy Linia”.

·        „Urząd Gminy w Lini ogłasza wstępną rekrutację dla dzieci w wieku od 20 tygodni do 3 lat, które będą uczęszczały do Gminnego żłobka „PROMYCZEK” w Lini, ul. Kaszubska 15, w celu określenia zapotrzebowania na kadrę dydaktyczną niezbędną do zapewnienia prawidłowej opieki nad dziećmi z terenu Gminy Linia. Druki zgłoszeń dostępne są na stronie internetowej Gminy Linia oraz w sekretariacie urzędu.