Ogłoszenia 6.11.2016

XXXII niedziela zwykła – 6.11.2016 r.

Kolekta inwestycyjna

1. W tym tygodniu Msze święte będą od poniedziałku do czwartku o 17.00 i 18.00.

1. W środę przypada w Liturgii święto Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej – Matki i Głowy wszystkich świątyń chrześcijańskich.

1. W piątek, w Dzień Niepodległości Msze św. będą w Lini o 8.00 /zdrowaśki/ i 9.00. KEP udziela dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych na piątek 11 listopada 2016 r.

1. Wójt Gminy Linia, Przewodniczący Rady Gminy Linia i Dyrektor GDK w Lini serdecznie zapraszają na uroczyste obchody Dnia Niepodległości – 11.11.2016 w Lini. O godz. 9.00 będzie odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny, po Mszy św. o ok. 10.15 rozpocznie się cześć artystyczna w Sali GDK w Lini. /…/

1. Parafia Św. Marcina w Sierakowicach zaprasza na doroczny odpust w piątek na godz. 11.00.

1. Za tydzień podczas Mszy św. o 15.00 udzielimy sakramentu chrztu św. Nauka dla rodziców i chrzestnych będzie po Mszy św. o 18.00 wyjątkowo w czwartek /bez zdrowasiek/.

1. 13 listopada br (niedziela) Kościół w Polsce obchodzić będzie VIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem „Pokój dla Iraku”. W tym dniu będzie zbiórka do puszek na rzecz Kościoła Prześladowanego.

2. Jest do odebrania nowy „Pielgrzym” i „Mały Pielgrzym”.

3. Zmarł nasz były parafianin śp. Rafał Hallmann, l.32. Pogrzeb odbędzie się w środę. Polecajmy go w modlitwach miłosiernemu Bogu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 10 XI – św. Leon Wielki, papież i Doktor Kościoła, który bronił Rzymu przed najazdami barbarzyńskimi oraz wytrwale zwalczał błędy w wierze, zwłaszcza te dotyczące natur w Jezusie Chrystusie;

• 11 XI – św. Marcin z Tours, początkowo żołnierz, a potem biskup – dobry pasterz dla swojego ludu, który śmierci się nie lękał i przed życiem się nie wzbraniał;

• 12 XI – św. Jozafat, biskup i męczennik, który przelał krew za jedność Kościoła; gorliwie pracował dla jedności, charakteryzując przy tym się wielką łagodnością, co dało mu przydomek „duszochwat”.