Ogłoszenia 30.10.2016

(XXXI niedziela zwykła) – 30.10.2016 r.

Rocznica Poświęcenia Własnego Kościoła

1. W poniedziałek Msze św. w Lini będą o 17.00 i 18.00. Po Mszy św. odmówimy ostatni Różaniec październikowy.

1. We wtorek – w Uroczystość Wszystkich Świętych Msze św. odprawimy jak w niedziele. Około 12.00 udamy się w procesji na cmentarz z modlitwami za naszych zmarłych. Na godz. 18.00 zapraszamy na cmentarz na nabożeństwo za zmarłych, które przygotuje młodzież naszej parafii.

1. W Uroczystość Wszystkich Świętych po południu i przez cały Dzień Zaduszny /środa/ w każdym kościele oraz kaplicy publicznej i półpublicznej za nawiedzenie można uzyskać odpust zupełny za zmarłych. Nadto odpust zupełny można zyskać w dniach 1 – 8 XI (codziennie jeden raz) za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie – choćby tylko w sposób duchowy – jakiejkolwiek modlitwy za zmarłych.

1. Wypominki za zmarłych będziemy odmawiali w dni powszednie począwszy od czwartku po wszystkich Mszach św. w Lini. Wszystkie kartki będą odczytane trzy razy.

1. W środę – Dzień Zaduszny – Msze św. będą w Lini o 6.45, 9.00, 17.00 i 18.30. W Kętrzynie Msza św. będzie o 17.00, a w Niepoczołowicach o 18.30.

1. W tym tygodniu przypadają miesięczne dni eucharystyczne. W czwartek od 16.00 do 17.00 będzie dodatkowa okazja do spowiedzi św. w Lini /młodzież do bierzmowana/. Po Mszy św. o 18.00 będzie comiesięczna Adoracja Najświętszego Sakramentu do 19.30.

1. W I piątek Msze św. w Lini będą o 7.00 i 18.00, a kościołach filialnych o 16.30.

1. W sobotę o 8.00 zapraszamy do wspólnego śpiewu Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP. Po Mszy św. o 8.30 będzie Nabożeństwo Maryjne z racji I soboty miesiąca. Od 8.30 w sobotę odwiedzimy chorych.

1. Za tydzień będzie zbierana kolejna kolekta inwestycyjna.

1. Sakramentu chrztu św. udzielimy w niedzielę 13 listopada o 15.00. Dzieci do sakramentu prosimy zgłaszać w tym tygodniu od środy do piątku.

1. „Most modlitewny” z seminarium 6 listopad /niedziela//…/

• Dnia 1 listopada w Dniu Wszystkich Świętych harcerze z 5 Wileńskiej Drużyny Starszoharcerskiej z Lini, kwestować będą u bram cmentarza, a zebrane datki przekazane zostaną na zakup zniczy i kwiatów oraz utrzymanie w należytym porządku Obelisku Ofiar Marszu Śmierci przed kościołem parafialnym w Lini. Warto przypomnieć że pomysłodawcą obelisku był ks. Bazyli Olęcki. Pamięć o bohaterach, którzy oddali swe życie za ojczyznę jest naszym obowiązkiem. Z góry dziękujemy za wszelkie wsparcie.

ZAPROSZENIE NA UROCZYSTĄ CELEBRACJĘ

ZAKOŃCZENIA ROKU MIŁOSIERDZIA DO PELPLINA

W niedzielę 13 listopada 2016 r. Mszą Świętą celebrowaną o godzinie 10.00 w Bazylice Katedralnej w Pelplinie, Biskup Diecezjalny zamknie obchody Jubileuszowego Roku Miłosierdzia w diecezji pelplińskiej. Będzie to okazja, aby wspólnie przeżyć dziękczynienie za ten rok łaski oraz uwielbić Boże Miłosierdzie. Wydział Duszpasterski zaprasza szczególnie wspólnoty modlitewne Czcicieli Miłosierdzia Bożego oraz wiernych należących do Apostolstwa Dobrej Śmierci, do uczestnictwa w tych uroczystościach. Rozpoczęcie o godzinie 9.00 w Auli Collegium Marianum konferencją o kulcie Miłosierdzia Bożego, połączoną z wspólną modlitwą słowami Koronki do Bożego Miłosierdzia.