Ogłoszenia 02.10.2016

XXVII niedziela zwykła – 02.10.2016 r.

Kolekta inwestycyjna

1. Rozpoczęliśmy październik – miesiąc modlitwy różańcowej, o której Święty Jan Paweł II mówił, że zajmowała ona ważne miejsce w jego życiu duchowym, towarzyszyła mu w chwilach radości i doświadczenia. Papież Franciszek podkreśla, że otwiera ona nas na Pana Boga, pomaga przezwyciężyć egoizm i wnosi pokój w serca, w rodziny, w społeczeństwo i w świat, że to modlitwa, która wspiera nas w zmaganiach ze złem. Zachęceni tymi świadectwami weźmy do rąk różaniec i módlmy się, powierzając Panu Bogu naszą codzienność oraz rozważajmy tajemnice z życia Chrystusa i Jego Matki. Zapraszamy na wspólne różańcowe nabożeństwa w łączności z /ostania/ wieczorną Mszą św., w sobotę natomiast po rannej Mszy św. Dzieci będą miały swoje nabożeństwa w tym tygodniu we wtorek i środę o godz. 16.00.

1. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek różaniec będzie połączony z Adoracją Najświętszego Sakramentu do 19.30. Piątkowy różaniec zakończymy litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa i aktem oddania rodzaju ludzkiego.Spowiedź TYLKO w czwartek od godz. 16.00 do 17.00 i od 17.30 do 18.00.

1. W piątek także przypada wspomnienie NMP Różańcowej, ustanowione na pamiątkę wyproszonego przez modlitwę różańcową zwycięstwa floty chrześcijańskiej pod Lepanto w 1571 roku. Uświadamia to nam po raz kolejny wielką moc tej modlitwy, zatem nie zaniedbujmy jej. Suma odpustowa w Niepoczołowicach będzie o 19.00, którą odprawi i słowo Boże wygłosi Ks. Marek Labudda – proboszcz z Mściszewic. /Dyspensa od potraw m. dla Niepoczołowic/ Poza tą Mszą św. będzie Msza św. w Lini i Kętrzynie o 16.30. W Lini po Mszy św. o 16.30 będzie poświęcenie różańców dla dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej (cena 10 zł).

1. W sobotę zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania na spotkanie w łączności z Mszą św. o godz. 8.30.

1. W przyszłą niedzielę już po raz 16. będziemy w całym kraju obchodzić Dzień Papieski. To wspaniała okazja, aby zagłębić się w nauczanie naszego wielkiego Rodaka – Świętego Jana Pawła II. Chcemy również złożyć swoją „cegiełkę” w budowę żywego pomnika Jana Pawła II dzieło Fundacja Nowego Tysiąclecia, która materialnie wspierając zdolną, lecz ubogą młodzież pochodzącą ze wsi i małych miasteczek. Młodzi przedstawiciele naszej parafii będą stać przy drzwiach kościoła ze specjalnymi skarbonkami. „Bóg zapłać” za składane ofiary. Po Mszy św. o godz. 15.00 odbędzie się w kościele koncert poświęcony Janowi Pawłowi II. W krużgankach kościoła będzie wystawa prac uczniów Zespołu Szkół w Lini o Janie Pawle II. Parafianie będą mieli okazję zagłosować na najlepszą pracę ich zdaniem.

1. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i miesiąc poświęcony szczególnej pamięci naszych zmarłych. W tym roku prosimy by o czystość cmentarza przez rok dookoła (od października do września włącznie) troszczyli się parafianie z sołectwa Linia. Wszystkich opiekujących się grobami prosimy o uporządkowanie grobów swoich bliskich i najbliższego otoczenia. Liście z grobów i alejek i zwiędłe kwiaty z ziemią z doniczek (bez doniczek) prosimy składać na podstawioną przyczepę ewentualnie składać na ziemię przy kontenerach. Dziękujemy! Po ostatniej wizytacji biskupiej otrzymaliśmy wskazanie wykonania księgi grobów na naszym cmentarzu. W minione wakacje została wykonana elektroniczna księga naszego cmentarza z natury, czyli na podstawie samych informacji z nagrobków i tabliczek na krzyżach nagrobnych. Są to informacje niepełne i dlatego prosimy o kontakt od przyszłego tygodnia opiekunów grobów gdzie nie ma takich informacji. Podajemy do informacji, że wg przepisów SANEPID-u na miejscu pochowania zmarłego można chować najszybciej po 20 latach, chyba, że był to grób głębinowy. Od tego roku będą pobierane ofiary za miejsce pochówku./…/

1. W środę odbył się pogrzeb + Zbigniewa Drywa l. 54 z Niepoczołowic, ostatnio zamieszkałego w Dzierżążnie. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

o       Zapraszamy do wzięcia udziału w zgromadzeniu publicznym „Białym proteście” przeciwko aborcji.Chodzi o kontrę dla „Czarnego protestu”.Gromadzimy się w Lęborku na Placu Pokoju w poniedziałek 3 października o godz. 19.00 do 21.00 ubrani na biało ze świeczką lub latarką.