Ogłoszenia 3.04.2016

II niedziela Wielkanocy – 03.04.2016 r.

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

3 – 9.04.2016: Tydzień miłosierdzia

dzisiaj zbieramy ofiary do puszek na cele dobroczynne

Kolekta inwestycyjna

1. W dniu dzisiejszym o 12.30 zapraszamy – Parafian i Gości do Kętrzyna na odpust Miłosierdzia Bożego. Sumę odpustową odprawi i kazanie wygłosi ks. Krzysztof Wilkowski, wikariusz z Gowidlina.

1. Jutro (w poniedziałek) przeżywać będziemy przeniesioną Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Tradycyjną Mszę św. w intencji Gromady Zakrzewo odprawimy o 10.00. Mszę św. w intencji ++ zmarłych z Gromady Zakrzewo odprawimy we wtorek o 18.00.

1. DUCHOWA ADOPCJA DZIECKA POCZĘTEGO NIENARODZONEGO – w związku z Dniem Świętości Życia (obchodzonym 25 marca) zachęcamy do rozwijania dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego Nienarodzonego. Gotowych do podjęcia tego dzieła zapraszamy w poniedziałek na Mszę św. o 18.00.

1. W tym tygodniu  porządek Mszy św.: we wtorek Msze św. będą o 7.00 i 18.00, w środę o 7.00, 17.00 i 18.00. W czwartek będą Msza św. o 17.00 i 18.00. Po wieczornej Mszy św. będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu – do godz. 19.30.

1. W przyszłą niedzielę procesja wielkanocna będzie przed Mszą św. o 11.00.

1. Najbliższy termin chrztu św. ogłaszamy na niedzielę 24 kwietnia (o godz. 15.00).

1. Spotkania w tym tygodniu z kandydatami do bierzmowani spotkanie w sobotę w łączności z Mszą św. o 8.30,a z dziećmi do I Komunia św. w niedzielę po Mszy św. o 11.00.

1. Zapowiedzi:

Wiktor Magryta           kawaler           Gdańsk

Alicja Furman              panna              Niepoczołowice          (II)

Wojciech Naczk                   kawaler           Łęczyce

Monika Block                        panna              Linia                (I)

Mariusz Labuda        kawaler           Tłuczewo

Monika Czaja              panna              Niepoczołowice          (I)

o       5.04.2016 Można zostać dawcą szpiku w Lęborku /szczegóły na plakacie/

o       W związku z diecezjalną peregrynacją figury św. Michała Archanioła, Wydział Duszpasterski Kurii Diecezjalnej zachęca do wprowadzenia w parafiach stałego zwyczaju odmawiania, po błogosławieństwie na koniec Mszy św. a przed pieśnią na wyjście, modlitwy „Święty Michale Archaniele”.

Święty Michale Archaniele broń nas w walce.

Przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź nam obroną.

Niech go Bóg pogromi pokornie prosimy.

A Ty, Książe wojska niebieskiego, szatana i inne duchy złe,

które na zgubę dusz krążą po świecie,

mocą Bożą strąć do piekła. Amen.