Ogłoszenia 8.05.2016

Wniebowstąpienie Pańskie (VII niedziela wielkanocna) – 08.05.2016 r.

9 – 14 maja – Dni Modlitw o Ducha Świętego

1. W poniedziałek przeżywać będziemy uroczystość z 8.V św. Stanisława Biskupa, Męczennika, Głównego Patrona Polski. Msze św. będą: w Niepoczołowicach o 17.00 i w Lini 18.00.

1. W poniedziałek o 18.45 zapraszamy na spotkanie narzeczonych którzy do końca roku zamierzają wstąpić w związek małżeński, a jeszcze nie zgłosili się w tej sprawie w kancelarii parafialnej.

1. W tym tygodniu ze względu na przygotowania kościoła na Uroczystość I Komunii św. zmienione będą godz. Mszy św.

1. Nauki dla dzieci przed I Komunia św. będą we wtorek, w środę po wieczornej Mszy św. o 18.00 i w czwartek i piątek o 17.00.

1. W piątek, 13-go na 20.00 zapraszamy na I Nabożeństwo Fatimskie – w intencji Ojczyzny i o pokój /połączone z majowym/.

1. Dzieci Przygotowujące się do I Komunii św. – do pierwszej spowiedzi przystąpią w sobotę. O godzinie 10.00 będzie nabożeństwo pokutne i spowiedź dzieci. Około godziny 10.45 będzie okazja do spowiedzi św. dla pozostałych członków rodzin. W sobotę przypada w liturgii święto św. Macieja, Apostoła.

1. W przyszłą niedzielę 47 dzieci z naszej parafii przystąpi do I Komunii św. Z tej racji Msze św. będą: o 7.00 w Lini i w Kętrzynie, o 8.30 w Lini i w Niepoczołowicach i o 10.00 w Lini suma parafialna z przyjęciem dzieci. O 15.00 będzie nabożeństwo dziękczynne dzieci komunijnych połączone z nabożeństwem majowym i rozdanie pamiątek. Za tydzień nie będzie popołudniowej Mszy św. o 15.00!!!

1. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. To święto obchodzone jest w Kościele jako Misyjny Dzień Chorych. W ciągu tygodnia w łączności z nabożeństwem majowym odmawiać będziemy modlitwy do Ducha Świętego na wzór dawnej Nowenny do Ducha Świętego.

1. Zgodnie z decyzją Konferencji Episkopatu Polski – na niedzielę 15 maja 2016 r. wyznaczona została IV ogólnopolska kolekta na organizację Światowych Dni Młodzieży.

2. W niedzielę 22 maja podczas Mszy św. o 15.00 udzielimy sakramentu chrztu św. Dzieci do sakramentu prosimy zgłaszać w tym tygodniu do środy włącznie.

3. Jest do nabycia nowy nr Pielgrzyma oraz inna prasa katolicka.

4. Zapowiedzi:

Grzegorz Szczypior       kawaler           Linia

Monika Szypuła            panna              Reda    (II)

Maciej Młodożeniec         st. wolny         Słupsk

Izabela Labuda                 st. wolny         Linia   (II)

Dariusz Miotk                kawaler           Orle par. Garczyn

Dominika Szmidtka       panna              Kobylasz         (I)

Michał Trepczyk           kawaler           Zakrzewo

Anita Mielewczyk            panna              Luzino             (I)

• Zmarł + Czesław Patelczyk l. 59, zam. Linia, Turystyczna 16. pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o 10.30. Wcześniej poświęcenie w domu żałoby o 10.00. Różaniec w sobotę po Mszy św.. a w niedziele o 16.00. Zdrowaś Maryjo… wieczny odpoczynek…

• Przypominamy, że 12 maja o godz. 11.30 przyjedzie firma zabierze zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Kto chce się włączyć w tę akcję powinien poniedziałek lub wtorek przywieźć ten sprzęt na parking przy garażach /wcześniej przyjedzie ekipa, która to wszystko przygotuje do transportu/.