Ogłoszenia 5.06.2016

X niedziela zwykła – 05.06.2016 r.

Dzień Dziękczynienia – zbiórka do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej

Dziś kolekta inwestycyjna

1. Przypominamy, że w środę 8 czerwca o 17.00 w Sianowie odbędzie się formacyjne spotkanie Róż Żywego Różańca naszego dekanatu. /…/ wyjazd autokaru sprzed gminy o godz.16.00.

1. W tygodniu Msze św. będą o 17.00 i 18.00, we wtorek dodatkowo o 7.00, w środę o 8.30.

1. Młodzież przygotowującą się do bierzmowania zapraszamy na spotkania w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00.

1. W tym tygodniu do czwartku można zgłaszać dzieci do chrztu św. Sakramentu udzielimy w niedzielę 19 czerwca podczas Mszy św. o 15.00.

1. W przyszłym roku uroczystość Pierwszej Komunii św. została ustalona na niedzielę 21 maja 2017 r.

1. Jest do odebrania lub nabycia nowy „Pielgrzym”, „Mały Pielgrzym” i inna prasa katolicka.

1. Rozpoczęliśmy czerwiec poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Codziennie po Mszy św. o godz. 18.00 wspólnie odmawiamy litanię do Serca Pana Jezusa. W sobotę po rannej Mszy św., a w niedzielę po sumie. Zapraszamy do udziału w tym nabożeństwie.

1. Zapowiedzi:

Damian Walkusz        kawaler           Linia

Natalia Szczypior      panna              Linia               (I)

Krzysztof Szulc              kawaler           Kętrzyno

Katarzyna Sanocka      panna              Ząbkowice Śląskie     (I)

Inne:

• W sobotę 11 czerwca o 17.15 w Sali GDK w Lini odbędzie się spotkanie z poseł Dorotą Arciszewską-Mielewczyk. Zapraszają organizatorzy.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 8 VI – św. Jadwiga, królowa, której życie można podsumować słowami zaczerpniętymi z kroniki Jana Długosza: „Ona była tak sławna i ceniona w całym świecie katolickim dla wspaniałej postawy moralnej, że wszyscy czcili ją za życia jako wzór świętości”;

• 10 VI – bł. Bogumił, biskup; jego imię oznacza „miły Bogu”, a jego życie stanowi potwierdzenie tego – najpierw gorliwy pasterz i misjonarz, a potem pustelnik i człowiek wielkiej modlitwy;

• 11 VI – św. Barnaba, Apostoł; Dzieje Apostolskie charakteryzują go jako „człowieka dobrego i pełnego Ducha Świętego i wiary”.