Ogłoszenia 9.10.2016

XXVIII niedziela zwykła – 9.10.2016 r.

W dzisiejszą niedzielę już po raz 16. w całym kraju obchodzimy Dzień Papieski. To wspaniała okazja, aby zagłębić się w nauczanie naszego wielkiego Rodaka – Świętego Jana Pawła II. Chcemy również złożyć swoją „cegiełkę” w budowę żywego pomnika Jana Pawła II dzieło Fundacja Nowego Tysiąclecia, która materialnie wspierając zdolną, lecz ubogą młodzież pochodzącą ze wsi i małych miasteczek. Młodzi przedstawiciele naszej parafii stoją przy drzwiach kościoła ze specjalnymi skarbonkami. „Bóg zapłać” za składane ofiary. Po Mszy św. o godz. 15.00 odbędzie się w kościele koncert poświęcony Janowi Pawłowi II w wykonaniu chóru „Belferek” nauczycieli z Lęborka. W krużgankach kościoła jest wystawa prac uczniów Zespołu Szkół w Lini o Janie Pawle II. Parafianie mogą zagłosować na najlepszą pracę ich zdaniem. Prace są w trzech kategoriach 0-III, IV-VI i gimnazjum. Każdy może oddać głos na jedną pracę w każdej kategorii./…/

1. Październik to miesiąc różańcowej modlitwy. Wzbudźmy w sobie pragnienie umiłowania tej modlitwy. Niech pomoże nam w tym udział w nabożeństwach różańcowych, które odprawiamy każdego dnia w łączności z /ostatnią/ wieczorną Mszą św. W tym tygodniu Różaniec dla dzieci będzie we wtorek i czwartek o 16.00.

1. We wtorek przypada Dzień modlitw za dzieło Soboru Watykańskiego II (w rocznicę jego otwarcia).

1. W czwartek o 19.00 zapraszamy na ostatnie Nabożeństwo Fatimskie – w intencji kapłanów o moc Ducha Świętego i opiekę Matki Bożej Królowej Kapłanów. W czwartek będzie tylko ta jedna Msza św. Różaniec będzie w łączności z nabożeństwem fatimskim. Przynosimy świece.

1. W piątek przypada Dzień Edukacji Narodowej W naszych modlitwach nie zapominajmy o nauczycielach i wychowawcach, którzy trudzą się nad przekazywaniem wiedzy i kształtowaniem postaw młodego pokolenia.

1. Za tydzień w niedzielę na 15.00 zapraszamy na comiesięczne nabożeństwo Godziny Miłosierdzia.

1. W niedzielę 23-go o 15.00 udzielimy sakramentu chrztu św. Dzieci do sakramentu prosimy zgłaszać w tym tygodniu do środy włącznie.

1. Jest do odebrania nowy „Pielgrzym” i „Mały Pielgrzym” oraz „Cuda i Łaski Boże”, „Nasza Arka”. Zachęcamy i polecamy czytanie prasy katolickiej.

2. Przypominamy o uporządkowaniu grobów swoich bliskich i najbliższego otoczenia oraz o segregacji śmieci. Dziękujemy!

INNE:

• W przyszłą niedzielę Wolontariat Zespołu Szkół w Lini przed kościołem będzie zbierał ofiary do puszek na pomoc w kosztownym leczeniu Błażeja Drywy, poszkodowanego w pożarze. Polecamy zbiórkę ofiarności parafian.