Ogłoszenia 19.06.2016

XII niedziela zwykła – 19.06.2016 r.

1. W poniedziałek na 18.00 zapraszamy na uroczystość Bierzmowania w naszej parafii. Ks. Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna udzieli tego sakramentu młodzieży kl. II gimnazjum /45 osoby/. Młodzież i świadkowie gromadzą się w kościele o godz. 17.30. W poniedziałek poza Mszą św. z bierzmowaniem będzie Msza św. o 7.00 i 16.30.

1. W nadchodzącym tygodniu w związku ze zbliżającym się zakończeniem roku katechetycznego będzie okazja do spowiedzi św. przed każdą Mszą św. Dodatkowa godzina będzie we wtorek od 17.00 do 18.00. Msze św. we wtorek będą o 16.00 i 18.00.

1. W środę Msze św. w Lini będą o 7.00, 17.00 i 18.00. Zakończenie dla Gimnazjum (kl. III oraz I i II) będzie w środę o 15.00. W Niepoczołowicach dodatkowo o 18.00.

1. W czwartek Msze św. w Lini będą o 17.00 i 18.00. Zakończenie dla SP w Niepoczołowicach będzie w czwartek o 10.00.

1. W piątek przypada w liturgii Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.Msza św. na zakończenie Roku Szkolnego i Katechetycznego będzie w Lini o 9.15. Pozostałe Msze św. będą o 17.00 i 18.00.

1. Parafia Mirachowo zaprasza na doroczny odpust ku czci św. Jana Chrzciciela w przyszłą niedzielę o 11.30.

1. W następnym miesiącu sakramentu chrztu św. udzielimy w niedzielę 10-go lipca.

1. Jest do odebrania nowy „Pielgrzym” i do nabycia inna prasa katolicka.

1. Zapowiedzi:

Artur Małek                  kawaler      Linia

Aneta Pipka                  panna         Potęgowo   (II)

Mateusz Czaja     kawaler      Niepoczołowice

Anna Choszcz      panna         Linia           (II)

Dawid Czaja                                     kawaler      Niepoczołowice

Katarzyna Baranowska               panna         Słuszewo, Par. Kostkowo (I)

• W związku ze ŚDM w Krakowie Kaszubska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę od będzie się w dniach od 2 – 13 sierpnia 2016 i wyruszy tylko z jednego miejsca to jest z Sępólna Krajeńskiego. Pielgrzymi z okolic Lęborka, Kartuz i Kościerzyny na miejsce startu przyjadą autokarami z podanych miejscowości i tam powinni się organizować.

Inne:

• 26 czerwca o 15.00 na placu nad jeziorem w Strzepczu odbędzie się Gminne powitanie lata i festyn rodzinny. szczegóły na plakatach.

ZAPROSZENIE BISKUPA DIECEZJALNEGO

Umiłowani Diecezjanie!

W kościołach całej Polski odczytywana jest dzisiaj zachęta Księży Biskupów skierowana do polskiej młodzieży do udziału w Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie. Księża Biskupi kierują do nas następujące słowa: „Ponawiamy serdecznie zaproszenie do udziału we wszystkich spotkaniach w ramach Światowych Dni Młodzieży. Zachęcamy, by wspólny udział w tym wydarzeniu był wyrazem naszego szacunku i wdzięczności wobec Ojca Świętego Jana Pawła II, który mówił do młodych: „Szukałem Was!” Drodzy Rodzice i Duszpasterze, zachęcamy Was do pomocy młodzieży, aby mogła wziąć udział w tym niepowtarzalnym spotkaniu. Do wszystkich kierujemy słowa św. Jana Pawła II, który mówił do nas: „Nie lękajcie się!”.

Czas Światowych Dni Młodzieży, zarówno w diecezji, jak i w Krakowie, będzie czasem wielkiej radości ze wspólnego przebywania: radości z modlitwy, śpiewania, słuchania Słowa Bożego i spotkania Pana Jezusa w Eucharystii, radości z rozmów i spotkań z rówieśnikami, ze świadkami wiary, przede wszystkim z Papieżem Franciszkiem. Zarezerwujmy sobie ten czas, aby wziąć udział i nie przegapić szansy, którą są dla naszej wiary te niezwykłe wydarzenia! Stąd też szczególne moje zaproszenie do wszystkich ludzi młodych diecezji pelplińskiej, aby dnia 23 lipca, w sobotę, zebrać się w Pelplinie i wspólnie spędzić razem jeden dzień w stolicy naszej diecezji. Będą tu Księża Biskupi, będą Księża z Waszych Parafii, będą Siostry zakonne. Będą również Goście z zagranicy: z Francji, Hiszpanii, Niemiec, Ukrainy i Ameryki Południowej. Będą na pewno młodzi z różnych ruchów i wspólnot: Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, Oazy, Kościoła Domowego, Odnowy w Duchu Świętym oraz Neokatechumenatu! Nie może tu zabraknąć także młodych, którzy w tym roku przyjęli sakrament bierzmowania, jak również kandydatów przygotowujących się do jego przyjęcia. Zapraszam Was, ludzi młodych z naszej diecezji, abyście z ogromnym entuzjazmem i nadzieją właściwą młodości chcieli śpiewem, modlitwą i świadectwem wspólnoty młodego Kościoła głosić radość Ewangelii! Podejdźcie do Waszych Księży Proboszczów i Wikariuszy, spytajcie się o wyjazd do Pelplina! Będę tam na Was czekał 23 lipca 2016 r., chcę zobaczyć Wasze roześmiane twarze głoszące radość wiary, chcę usłyszeć głos Waszego śpiewania, uwielbiającego Boga, chcę, abyśmy stali się dla siebie nawzajem apostołami Bożej dobroci i świadkami pokoju! W czasie tych wakacji zapraszam także wszystkich Kapłanów i Wiernych diecezji pelplińskiej do uczestnictwa w dwóch innych ważnych wydarzeniach. W niedzielę 17 lipca będziemy uroczyście dziękować Panu Bogu w Sanktuarium w Sianowie za 50 ‑ lecie koronacji cudownej figury Matki Bożej. W tym roku po raz 25 – ty będziemy także pielgrzymować do Tronu Jasnogórskiej Pani, jednak w związku ze ŚDM, wyruszymy do Częstochowy wyjątkowo dopiero 2 sierpnia. Piszę Wam o tym, aby z całego serca zachęcić Was do bycia razem na modlitwie i tworzenia wspólnoty, na którą Bóg patrzy z upodobaniem!

Oczekując na radosne spotkanie z serca błogosławię.

+Ryszard Kasyna

Biskup Pelpliński