Ogłoszenia 26.06.2016

XIII niedziela zwykła – 26.06.2016 r.

1. W poniedziałek jest wspomnienie MB Nieustającej Pomocy. Parafia w Kamienicy Królewskiej zaprasza na swój doroczny odpust na godzinę 18.00. U nas ze względu na spowiedź i odpust Msze św. będą o 16.00 i 18.00, ze względu na wspomnienie Nowenna do MB zostaje przeniesiona ze środy na poniedziałek.

1. We wtorek o 9.00 odbędzie się pogrzeb tragicznie zmarłego z Niepoczołowic + Igora Drywa – miał 11 miesięcy. Wcześniej będzie pokropienie przed kościołem. W poniedziałek o 19.00 w kościele w Niepoczołowicach będzie odmówiony Różaniec za rodzinę chłopca. W związku z tragedią pracownicy UG i wielu mieszkańców natychmiast zareagowało na potrzeby poszkodowanych do tego stopnia, że rodzina będzie mogła się wkrótce na nowo wprowadzić do wyremontowanego domu. Jak wiadomo w szpitalu przebywa Błażej, który będzie potrzebował pomocy w powrocie do zdrowia. Dlatego w przyszłą niedzielę w naszej parafii członkowie Zespołu Charytatywnego będą zbierać ofiary do puszek na ten cel, a w Niepoczołowicach cała kolekta inwestycyjna, która zwyczajowo zbieramy w pierwsza niedzielę, zostanie przekazana na potrzeby rodziny. Ofiary będą wpłacone na konto GOPS-u, które również w późniejszym czasie będzie można zasilać swoimi datkami. We wtorek Msze św. będą o 17.00 i 18.00.

1. W środę przypada uroczystość ŚŚ. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. będą: w Lini o 18.00; w Kętrzynie i w Niepoczołowicach o 16.30. W środę będzie zbierana tradycyjnie kolekta na rzecz Stolicy Apostolskiej. Parafia Tuchlino zaprasza na odpust na godzinę 11.00.

1. W tym tygodniu przypadają miesięczne dni eucharystyczne. W I piątek Msze św. będą: w Kętrzynie i w Niepoczołowicach o 16.30 oraz w Lini o 8.30 i 18.00.

1. W I sobotę o 8.00 zapraszamy do wspólnego odśpiewania Godzinek o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny. W sobotę od 8.30 odwiedzimy chorych z sakramentami świętymi.

1. Za tydzień będzie zbierana kolekta inwestycyjna.

1. Sakramentu chrztu św. udzielimy w niedzielę 10 lipca. Dzieci do sakramentu prosimy zgłaszać tym tygodniu do czwartku włącznie.

1. Narzeczonych, którzy zamierzają wstąpić w związek małżeński do końca roku zapraszamy we wtorek o 18.00.

1. Sanktuarium MB Królowej Rodzin w Kościerzynie zaprasza na uroczystości odpustowe od 3 – 8 lipca. Suma odpustowa będzie w sobotę 4 lipca o 12.00.

2. W czwartek odbył się pogrzeb +Heleny Maszota, l. 97, zam. w Zakrzewie. W środę o godz. 9.00 odbędzie się pogrzeb + Zbigniewa Leyk, l. 66, zam. Linia 149a (kol. Pod Potęgowo), pokropienie o 8.30 w domu żałoby. Różaniec o 19.00 w domu. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

3. Zapowiedzi:

Dawid Czaja                               kawaler           Niepoczołowice

Katarzyna Baranowska          panna             Słuszewo, Par. Kostkowo      (II)

Arkadiusz Derra                     kawaler           Łyśniewo

Daria Beker                              panna              Kobylasz         (I)

Łukasz Bobiński                    kawaler           Choczewo

Kamila Szmidtka                   panna              Kobylasz         (I)

Inne:

• Dzisiaj tj. 26 czerwca o 15.00 na placu nad jeziorem w Strzepczu odbędzie się Gminne powitanie lata i festyn rodzinny /plakat/