Ogłoszenia 10.07.2016

XV niedziela zwykła – 10.07.2016 r.

1. W poniedziałek przypada w liturgii święto św. Benedykta, opata, Patrona Europy.

1. W poniedziałek i we wtorek oraz w czwartek Msze św. będą o 17.00 i 18.00.

1. W środę o 20.00 zapraszamy na kolejne Nabożeństwo Fatimskie. Poza tą Mszą św. będzie Msza św. w Lini o 18.00. W środę Różaniec Grupy Modlitewnej i Nowennę połączymy z Nabożeństwem Fatimskim.

1. W sobotę przypada wspomnienie NM Panny z Góry Karmel. Odpust MB Szkaplerznej w Gowidlinie będzie o godz. 11.00. W piątek ze względu na spowiedź w Gowidlinie Msze św. w Lini będą o 8.00 i 18.00.

1. W przyszłą niedzielę o godz. 6.00 wyruszy XVII Piesza Pielgrzymka do Sianowa na odpust Matki Bożej Szkaplerznej. W tym roku jak słyszeliśmy w zaproszeniu naszego biskupa będzie to uroczystość 50 rocznicy Koronacji Cudownej Figury Matki Bożej z udziałem Episkopatu. W związku z udziałem zaproszonych VIP-ów na odcinku od Staniszewa do Sianowa nie będzie można jeździć prywatnymi samochodami. Uroczysta suma odpustowa w Sianowie rozpocznie się o 11.30. Wymarsz w drogę powrotną nastąpi wg rozporządzeń podanych przez przewodnika pielgrzymki. Prosimy, by jak co roku włączyć się w zorganizowanie i sprawny przemarsz oraz zaangażowanie się w tworzenie ducha modlitwy. Jak przed rokiem pójdziemy trasą na Kobylasz, która jest węższa, dlatego prosimy, aby prywatnymi samochodami na odpust do Sianowa kierować się drogą przez Strzepcz i Mirachowo. Właścicieli pojazdów typu bagażowego do przewożenia podręcznych toreb prosimy o zgłaszanie się u duszpasterzy.

Msze św. 17 lipca w naszej parafii będą:

6.00          Linia

8.00          Niepoczołowice

9.30          Linia

11.00        Kętrzyno

15.00        Linia

Zapowiedzi:

Łukasz Kuberna         kawaler           Linia

Paulina Bigus             panna              Linia               (II)

Przemysław Baranowski                    st. wolny         Zakrzewo

Ewelina Kowalczyk                               st. wolny         Zakrzewo        (II)

Bartosz Kozak            kawaler           Łeba

Julita Wenta               panna              Niepoczołowice          (I)

• Gmina Linia przygotowuje się do planowania projektu dofinansowanego z Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Szczegółowe informacje oraz ankiety znajdują się w naszym najnowszym wydaniu gazety – KLEKA, na stronie internetowej oraz w Urzędzie Gminy. Ankiety dotyczą zainteresowania mieszkańców instalacją solarną, panelami fotowoltaicznymi lub pompami ciepła. Wypełnione kwestionariusze zbierane są do dnia 31 lipca 2016 r. w pokoju nr 4 Urzędu Gminy Linia.