Ogłoszenia 17.07.2016

XVI niedziela zwykła – 17.07.2016 r.

1. W nadchodzącym tygodniu od poniedziałku do piątku Msze św. będą o 17.00 i 18.00, w środę dodatkowo o 16.00, a w piątek dodatkowo o 8.30.

1. We wtorek po Mszy św. o godz. 5.00 wyruszy autokarowa pielgrzymka do Łagiewnik po relikwie Św. Faustyny Kowalskiej. Powrót nastąpi następnego dnia w późnych godzinach wieczornych. Jest jeszcze 5 miejsc wolnych. Koszt wyjazdu z noclegiem to 150,- zł. Wprowadzenie relikwii do naszego kościoła i Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego odbędzie się za tydzień o godz. 15.00, następnie będzie Msza św., a po Mszy św. uczczenie relikwii.

1. Wprowadzenie relikwii Marii Baouardy, znanej także jako Maria od Jezusa Ukrzyżowanego, również Mała Arabka, Maleńka Nic, właśc. Miriam Baouardy (ur. 5 stycznia 1846 w I’billinie, zm. 26 sierpnia 1878 w Betlejem) – palestyńska karmelitakamistyczka i stygmatyczka, święta Kościoła katolickiego odbędzie się 26 sierpnia w dniu jej wspomnienia liturgicznego. Relikwie otrzymała nasza parafia podczas pielgrzymki do Ziemi Świętej.

1. W środę rozpoczną się Światowe Dni Młodzieży. Od 20 do 25 VII przeżywać będziemy etap diecezjalny. Przypominamy o spotkaniu młodych w Pelplinie 23 lipca. Od 26 do 31 lipca obchody koncentrować się będą wokół Krakowa i weźmie w nich udział Ojciec Święty. Zachęcamy aby w tym tygodniu udekorować swoje domy emblematami religijnymi na znak łączności z wydarzeniami w Krakowie i na świadectwo naszej wiary.

1. W piątek przypada święto św. Marii Magdaleny, pierwszej, która ogłosiła Zmartwychwstanie Pana Jezusa. W czerwcu tego roku papież Franciszek podniósł wspomnienie tej świętej do rangi święta liturgicznego. Parafia Strzepcz zaprasza na sumę odpustową tradycyjnie w niedzielę na o godz. 11.30.

1. W sobotę w liturgii przypada święto św. Brygidy, Zakonnicy – Patronki Europy.

1. W tydzień Msza św. niedzielna w Kętrzynie będzie w sobotę o 16.30.

1. Jest do odebrania nowy „Pielgrzym”.

1. Najbliższy termin chrztu św. wyznaczamy na niedzielę 14 sierpnia.

2. Zapowiedzi:

Bartosz Kozak            kawaler           Łeba

Julita Wenta               panna              Niepoczołowice          (II)

Szczepan Jarosz                        kawaler           Linia

Aleksandra Walkusz                panna              Linia               (I)

Tomasz Choszcz                 st. wolny         Linia

Weronika Formela           st. wolny         Sierakowice    (I)

• Zespół Charytatywny z pozyskanych środków i ze zbiórki Jałmużna Wielkopostna (ze skarbonek) organizuje jak przed rokiem wyjazd dla dzieci do Łeby 4 sierpnia (czwartek) w godz. 9.00 – 16.00. Akcją chcemy objąć dzieci od 6 do 13 lat. Dzieci maja zapewnioną podróż, bilety wstępu, wyżywienie i opiekę. Prosimy o zgłaszanie dzieci do członków Zespołu Charytatywnego. Wyjazd przeznaczony jest dla dzieci, które nie mają możliwości uczestnictwa w (pł.) zorganizowanych wycieczkach.

• Przy wyjściu z kościoła można nabyć książkę „Pan Jezus i chorzy” – jest to modlitewnik dla chorych i nie tylko. Cena 12,- zł.